1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Керівництво "Укрзалізниці" розповіло про масштабні транспортні перспективи Мукачева

12.11.2017 18:45 Суспільство

Виконуючий обов’язки голови Укрзалізниці Євген Кравцов розповів про майбутнє транспортної інфраструктури Закарпаття і, зокрема Мукачева.

"У нас є і цілком швидкі, недорогі і реальні варіанти переходу на залізничний Єврошлях в західному напрямку" – пише  Євген Кравцов на сторінках Новое время.

Зараз від кордону до міста Мукачево у нас вже є євроколія. Поки вона використовується тільки для вантажних перевезень. Від цієї колії власне до вокзалу метрів триста.

"Наша ідея (йдеться зараз про перший етап) - побудувати тут пасажирську платформу для поїздів євроколії. При сприятливих обставинах це можна зробити вже наступного року. Потяги звідси підуть в першу чергу в Угорщину (Захонь, Будапешт), потім до Словаччини (Кошице, Братиславу), до Румунії (Сату-Маре)".

У перспективі можемо поїхати і на Відень - це найкоротший шлях. До Відня через Будапешт - 2 години 40 хвилин часу.

Якщо ми переходимо до Словаччини, то найближче місто - це Кошице. Там, до речі, аеропорт досить немаленький. Це питання для Закарпаття є актуальним. З Кошице маршрут можна робити далі або на Братиславу, або на Прагу. Там євроколія цілком дає нам таку можливість. Тобто, ця євроколія дає нам можливість швидко поїхати в глиб Європи.

Якщо швидко вдасться все скоординувати з угорською стороною, - це варіант, який можна запустити вже через кілька місяців. У мене вже запланована зустріч з угорським послом.

"Мукачево - це друге за величиною місто регіону. «Ворота Закарпаття». Географічно воно зручніше, ніж Ужгород, який знаходиться в стороні від основних транспортних потоків. Ми можемо говорити про перший крок до створення в Мукачево великого транспортного хабу між поїздами широкої і євроколії. Географія маршрутів з Мукачева необмежена. Сюди також приходять потяги зі Львова та інших регіонів по широкій колії плюс дорога М6".

Коли говоримо про програму-максимум по Мукачево, то в планах - знесення старого вантажного двору і обладнання там парку шляхів євроколії. Але це вже більш віддалена перспектива. Для цього вже ведуться переговори з Європейським інвестиційним банком, який дивиться на це позитивно. Це грантовий проект, але доведеться набратися терпіння, оскільки європейці роблять все грунтовно і не поспішаючи. Але перший етап ми зробимо швидко і відразу. Самі.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus