1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Контрабанда на Закарпатті була вже в часи Середньовіччя, - історик

09.11.2017 12:17 Суспільство

Історія Закарпаття дуже насичена на різноманітні події.

Олександр Шершун – голова Асоціації фахівців туристичного супроводу Закарпаття, представник Лицарського ордену святого Миколая, розповів "Панорамі" про середньовічну територію Закарпаття.

Сутність Закарпаття, як тоді, так і зараз не змінилась. Закарпаття завжди знаходилось на стику цивілізацій. Якщо зараз кордон знаходиться на заході краю, то тоді кордон знаходився на північному сході на карпатських перевалах. І цей стик цивілізацій спричинив своєрідне злиття Заходу і Сходу, - розповів Олександр Шершун.

Так, як відзначив краєзнавець, наш край увійшов до складу Угорського королівства, яке створили кочовики, і яке згодом перетворилося у класичну європейську феодальну державу. Сюди, на Дунайську низовину, угорці запрошували французів, італійців, саксонців, які формували економіку і суспільне життя регіону і т.д. Саме тут створювались міста зі своїми муніципальними традиціями. Закарпатські міста також отримували право на самоврядування (на зразок Магдебурзького у сусідніх регіонах), як от Севлюш (нині Виноградів), Хуст, Мукачево, Вишково, Берегово. Тут збереглось чимало середньовічних пам’яток архітектури.

От, наприклад, Середнянський замок, який, згідно з міфами, належав тамплієрам. Про тамплієрів у Середньому не говорив хіба що лінивий. Однак, якихось згадок про справжніх представників цього лицарського ордену не знайдено. Та все ж, підробні монети, ймовірно виготовлені у 15 столітті, були знайдені.

Тож, можна сказати, що і тоді люди намагались займатись своєрідною середньовічною контрабандою. Тут протягом усього часу були навіть місцеві еліти, які протиставляли себе центральній королівській владі, - зазначив Шершун.

Читайте також: Закарпаття і контрабанда: названо ТОП-місця в автомобілі, де можна приховати сигарети.

Читайте на ГК:16 кращих працівників ювенальної превенції Закарпаття відзначили з нагоди професійного свята
Читайте на ГК:Велосипедами по Закарпаттю: для бажаючих відкриті всі напрямки
Читайте на ГК:Деревопад в Ужгороді: пошкоджено три автомобілі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus