1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Тячеві відбулися громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

515
Суспільство Новини Тячева

8 листопада у залі Тячівського ЦДЮТ відбулися громадські слухання, на яких розглянули заяву інвестиційно-екологічної компанії «ІЕК» про наміри будівництва у Тячеві сміттєпереробного заводу.

У Тячеві відбулися громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

У зібранні взяли участь понад 40 мешканців об’єднаної громади. Головуючим було обрано члена виконкому Тячівської міської ради Петра Мацолу. 

Передусім, Тячівський міський голова Іван Ковач повідомив про наміри представників інвесторів та попередні зустрічі з ними, які відбулися на сесіях міськради. Також мер наголосив: рішення громадських слухань не зобов’язує громаду приймати рішення щодо передачі земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу, а лише дає право провести вишукувальні та проектні роботи, повідомив Тячів.
 
Відтак керівник інвестиційно-екологічної компанії «ІЕК», яка представляє іноземного інвестора, Ольгерд Тімофеєв ознайомив присутніх з проектом заводу, який пропонується збудувати біля діючого сміттєзвалища у Тячеві. Тут планують переробляти сміття з усіх сміттєзвалищ району. З його слів, утилізація буде здійснюватися з допомогою технології інсінерації (контрольованого спалювання, в результаті якого утворюється електроенергія і тепло). 

Ольгерд Тімофеєв представив технологічну схему заводу: машина зі сміттям проходить радіаційний контроль, відтак планується поставити сортувальну лінію, де відбиратимуть залізо, скло і будівельні відходи, які можна буде реалізувати на вторинному ринку.  Відсортоване сміття спалюють за високої температури. А утворені  при цьому гази проходять 5-ступеневу систему очистки, що забезпечує роботу підприємства без шкоди для навколишнього середовища.

Доповідач також зазначив, що компанія «ІЕК» є партнером фірми «Waste to Energy International», яка фінансує проект, розробляє документацію, монтує обладнання. А генеральним підрядником є будівельна фірма «Каменяр».

Поки завод будуватимуть, інвестори вже готові збирати наявні відходи, спресовувати, герметично упаковувати і зберігати.

Вартість заводу приблизно 50-60 млн євро, а будівельно-монтажних робіт – приблизно 12 млн євро. 6% від цієї суми піде на розвиток соціальної інфраструктури міста, – обіцяють інвестори. На заводі будуть зайняті щонайменше 52 високооплачувані працівники. Місцем реєстрації підприємства буде Тячів, тому всі податки сплачуватимуть до місцевого бюджету.  Вимоги інвестора – постачання відходів та експлуатація упродовж 20 років. 

Тячівці поставили доповідачам низку запитань стосовно санітарно-захисної зони заводу, можливості збору сміття від населення, переробки шин і масел, цікавились, чи є подібні заводи на території України.

Ольгерд Тимофеєв відповів, що такого заводу в Україні ще немає. Захисна зона, згідно з законом, становить 500 метрів, а сміття збиратиме фірма, яка цим зараз займається у Тячеві. Попередньо вартість утилізації відходів становить 10 євро за тонну на рік. А масла і шини переробляти тут буде неефективно. 

Після обговорення учасники громадських слухань одноголосно прийняли таке рішення: по-перше, взяти до уваги заяву про наміри компанії «ІЕК» щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Тячеві; по-друге – рекомендувати сесії Тячівської міської ради проводити подальшу співпрацю з компанією «ІЕК» у разі наявності у інвестора усіх дозволів і висновків контролюючих органів на розміщення заводу з переробки сміття, та документально підтверджених пропозицій щодо можливості збуту енергії.   

Нагадаємо, в гірських селах Закарпаття люди скидають сміття в річку.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber