1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Біолог УжНУ назвала плюси й мінуси ситуації із зеленими насадженнями в Ужгороді

08.11.2017 16:42 Суспільство

Ярослава Гасинець прокоментувала вирізку дерев та роз'яснила хід висадження нових дерев.

Як зазначила Ярослава Гасинець, за часів незалежності України процес озеленення міста як невід’ємної архітектурної частини полісу був залишений на самоплин і час від часу хаотично регульований вольовими рішеннями чергової влади міста.

Результатом є сьогоднішній стан зелених насаджень Ужгорода зі всіма плюсами та мінусами, - сказала науковець.

Плюсами – бо ще збереглося чимало цінних, цікавих, екзотичних екземплярів деревних насаджень. Мінусами – їх перелік займе набагато більше місця, викладення яких потребує окремого висвітлення.

Тому вкажемо лише в конспективному порядку - відсутність переліків, асортименту, віку деревно-чагарникових порід у зелених насадженнях міста та їх локалізації на планах; загущення в одних місцях та розрідження груп та лінійних посадок внаслідок фізичного випадання екземплярів в інших місцях; наявність великої кількості всохлих, аварійних, заражених шкідниками дерев; відсутність догляду за деревами, через що, зокрема, в паркових зонах відбулось загущеність крон, витягування дерев, випадання з посадок через притінення більш низькорослих порід; величезна кількість на вулицях самосіву, малоцінних або й агресивних, інвазійних видів (айланту, робінії, клену ясенолистого); зникнення з вулиць міст значної частини чагарникових насаджень, які навіть ще за радянських часів займали значно більші площі. Окремим пунктом варто відмітити практикований в останні роки варварський метод тотального коронування дерев, - вказала Гасинець.

 Нагадаємо, в Карпатах є дерева, на яких ростуть унікальні гриби - "пальці мерця".

Читайте на ГК:В Ужгороді вдруге за рік зацвіла яблуня
Читайте на ГК:В Ужгороді квітує яблуня, на якій вже дозрівають плоди (ФОТО)
Читайте на ГК:Соцмережі: у передмісті Ужгорода людина хотіла вчинити самогубство (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus