1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді з'явилася ще одна зелена «родзинка»

07.11.2017 17:47 Суспільство

Точніше, цієї пори не зелена, а просто-таки золота окраса.

Точніше, цієї пори не зелена, а просто-таки золота окраса.

Якщо деякі дерева найпрекрасніші навесні, то гінкго чарує восени, коли його листя стає лимонно-жовтим і додає власних барв яскравому ужгородському листопаду, пише Uzhgorod.in.

Ця рослина, або, як її ще називають «прадерево» через давність самої породи, ба навіть наділяють мало не магічними властивостями, належить до, на щастя, немалого числа тих цікавих і нетипових для українських міст дерев, що успішно ростуть в Ужгороді. А це, окрім сакур та магнолій – і тюльпанове, оцтове, «Адамове» та «Юдове» дерева, яблуні китайська, флоридська  та Недзвецького, катальпи, софори, платани, тощо. І хоча великих дерев гінкго в місті не так і багато, вони належать до числа «зелених родзинок» та варті уваги як ужгородців. Окрім дерев, що ростуть у ботанічному саду, екзот красується і в історичному центрі, як от у сквері на площі Петефі. Величезний крислатий гінкго зростає на приватному обійсті на вулиці Руській, у парку на Православній набережній та на території обласної лікарні. Але це не все: віднедавна цих дерев в Ужгороді побільшало.

«Торік весною була закладена алея на вул. Електрозаводській і кілька дерев висаджено на Ботанічній набережній. Гінкго дволопатеве - дерево-довгожитель, відомі екземпляри, які мають до 1000 років. В Ужгороді одне з найстаріших дерев знаходиться на території міської дитячої лікарні (сад Лаудона), посаджене в кінці 19 ст. На вул. Руській воно молодше, хоча й більше за розмірами, ніж у саді Лаудона. Збереглися ще екземпляри на вул. Собранецькій у дворі будинку Лаудона, ботсаді УжНУ, площі Петефі», - розповідає ботанік Ярослава Гасинець

У кожному разі, перспективи у цього екзота в Ужгороді є.

«На сьогодні величезною перевагою є відсутність спеціалізованих шкідників та хвороб цього дерева. Не багато міст України на сьогодні може похвалитись наявністю цього живого викопного дерева з третинного періоду в озелененні, оскільки воно потребує порівняно теплового і вологого клімату (так, в умовах Києва молоді дерева сильно підмерзають)», - розповідає панна Ярослава. Гінкго Ужгорода треба щонайменше треба зберегти, а краще – примножити, - вважає науковець.

Нагадаємо, природна аномалія: у Мукачеві в листопаді зацвіла сакура.

Читайте на ГК:Життя закарпатських ромів між світовими війнами: з'явились унікальні кадри (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті виявили склади з "сюрпризом": відомо перші подробиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Діти залишились без батька: закарпатці провели в останню дорогу полеглого Героя (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська