1. Суспільство

Не пройшло і року: у мукачівських дитсадках взялися облаштовувати спелеокімнати

03.11.2017 11:05

В рамках Програми екологічної освіти дітей соляні кімнати (спелеокімнати) встановлюють у ДНЗ № 5, №6, №20, №25, №34.

На облаштування соляних кімнат іще в грудні 2016 року виділили майже 900 тисяч гривень.

Маємо зазначити, що фінансування здійснюється коштом Програми екологічної освіти дітей, яку в Мукачеві прийняли під час сесії міськради 15 грудня 2016 року. У відповідному додатку до рішення зазначається, що фінансовий ресурс програми – майже 2 млн. гривень (1 953 640 грн). 

Програма передбачає реалізацію за рахунок коштів міського бюджету у межах загального обсягу асигнувань, передбачених на відповідний рік головним розпорядником коштів, які визначені виконавцями заходів Програми. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Згідно зазначених очікуваних  результатів та ефективності виконання

Програми на 2017 рік мало би дати змогу змогу:

- створити належні умови для екологічної освіти дошкільників;

- підвести дітей до розуміння необхідності роздільного  сортування твердого сміття;

- зміцнити матеріально-технічну базу дошкільних навчальних закладів з даного напрямку роботи;

- проводити профілактично - оздоровчу роботу з дітьми.

Наразі роботи з облаштування соляної кімнати завершено дошкільному навчальному закладі № 5, що по вулиці Ярослава Мудрого, повідомили в місцевому Управлінні освіти молоді та спорту.

Зазначається, що кабінет обладнано галогенератором, передбачено встановлення чотирьох медичних банкеток. Також стіни кімнати облицьовуються соляною плиткою. В спелеокімнатах проводитимуть профілактику застудних захворювань.

Крім того в управлінні повідомили, що за кошти виділенні з міського бюджету в ДНЗ 5 здійснено і капітальний ремонт ізолятора, медичного кабінету. Водночас зазначається, що коштом вказаної програми, в садочках встановлюють доріжки «здоров'я» з профілактики плоскостопості та сколіозу у дітей. 

Більше про Програму екологічної освіти дітей у дошкільних навчальних закладах  та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів м.Мукачева на 2017 рік та видатки заплановані на її реалізацію  дивіться у фотогалереї Голосу Карпат.
Довідка: 

Галотерапія – це фізіотерапевтичний метод лікування та реабілітації штучно створеним соляним мікрокліматом в соляній кімнаті, атмосфера якої максимально наближена до мікроклімату печер соляних шахт та гротів.

Спелеокімната - це спеціалізоване приміщення, умови перебування в якому близькі до природних соляних печер. Перебування в кімнаті має на організм людини протизапальну, імуномодулюючу, бронхолітичну і розслаблюючу дію. У соляній кімнаті успішно лікуються такі захворювання: захворювання легень і бронхів, дисфункція вегетативної нервової системи, неврози, серцево-судинні захворювання, захворювання шкіри.

Читайте на ГК:Мистецтво життя: у Мукачеві відкрили унікальну виставку відомого художника (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата: на Закарпатті попрощалися із загиблим захисником (ФОТО)
Читайте на ГК:У Мукачеві чоловік раптово впав посеред дороги: довелося викликати правоохоронців та медиків