Презентація "Нового європейського плану для України" пройде для послів Канади, США, Японії та країн – членів Європейського союзу в литовському Сеймі 6 листопада.
6 листопада в литовському Сеймі відбудеться презентація нового європейського плану для України – "Плану Маршалла для України". Презентація пройде для послів Канади, США, Японії та країн – членів Європейського союзу.
Про це виданню "ГОРДОН" повідомили в офісі голови комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганни Гопко, посилаючись на лист посла України в Литві Володимира Яценковського.
Литва раніше ініціювала політичні дискусії на рівні держав – членів ЄС і зараз планує продовжити переговори депутатів Сейму з депутатами Європейського парламенту і парламентів країн – членів ЄС, європейськими політичними партіями, Європейською комісією та іншими інститутами Євросоюзу.
На думку Гопко, європейські та американські партнери позитивно сприйняли литовську ініціативу.
"Литовська сторона зараз активно опрацьовує питання фінансового наповнення ініціативи "Плану Маршалла", пошуку відповідних фондів, насамперед у Німеччині та США", – ідеться в повідомленні.
Наприкінці березня Європейська народна партія на з'їзді, який проходив на Мальті, ухвалила резолюцію про розроблення довгострокового плану допомоги Україні ("Плану Маршалла для України"). У резолюції ЄНП закликала держави – члени ЄС "за допомогою двосторонніх і багатосторонніх програм надавати Україні військову, гуманітарну та економічну допомогу".
Один із авторів документа, екс-прем'єр-міністр Литви і нинішній депутат Сейму Андрюс Кубілюс заявив, що "План Маршалла для України" буде презентовано на саміті "Східного партнерства" у листопаді. За його словами, документ позитивно оцінили в Державному департаменті і Конгресі США. Кубілюс уважає, що реалізація довгострокового "Плану Маршалла" дасть змогу "влити в реальну економіку України до €5 млрд на рік".
План Маршалла – програма допомоги Європі після Другої світової війни. Був розроблений у 1947 році американським державним секретарем Джорджом К. Маршаллом і набув чинності у квітні 1948 року. Заявленою США метою реалізації плану було відновлення зруйнованої війною економіки Європи, усунення торговельних бар'єрів, модернізація промисловості. У програмі брало участь 17 європейських країн.
Читайте також:
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії
- На деревах й під снігом: скляне чудо у закарпатських лісах. Людей тягне магнітом (ФОТО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9744 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12811 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5987 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9943 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1662 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3300 0 Суспільство