1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Іршава

Об’єднані громади Закарпаття вчать ощадливому та ефективному використанню енергоресурсів

24.10.2017 23:21 Ексклюзив

Сьогодні для ОТГ краю розпочались тренінги з впровадження принципів енергоефективності та головних аспектів ощадливого управління енергоресурсами в муніципальній сфері.

Вже найближчим часом п’ять об’єднаних територіальних громад області  - Іршавська, Вільховецька, Перечинська, Полянська та Тячівська – матимуть змогу отримати професійні консультації для підвищення енергоефективності, здійснення енергозберігаючих заходів та дізнатись про можливості залучення фінансування на комплексні заходи з термореновації бюджетних закладів.

Відомо, що оплата енергоносіїв у цих закладах лягає на плечі органів місцевого самоврядування, тому керівництво ОТГ, як ніхто інший, зацікавлено в залученні громади при проведенні подібних інформаційних заходів та отриманні підтримки від кваліфікованих експертів. Також, грамотне управління енергоресурсами та відповідальна робота на місцях допоможе суттєво заощадити кошти місцевих бюджетів.

Зокрема сьогодні, в Іршавській міській раді, був проведений перший тренінг із запланованого циклу, який зібраз завгоспів, заступників та керівників муніципальних установ. Найактуальнішими для жвавого обговорення стали питання впровадження системи енергомоніторингу (відомо, що Іршавська ОГТ отримала фінансування від U-LEAD для для впровадження системи енергомоніторингу – ред.) і пошук джерел фінансування на енергоефективні проекти.

Окрім цих питань, присутні мають пожливість ознайомитися із законодавчою базою і нормативно-правовими актами, ще регулюють політику України у сфері енергоефективності; дізнатися, які можливості дає містам підписання Угоди мерів та чому важливо розробити ПДСЕР (план дій сталого енергетичного розвитку – ред.); познайомитись з системою енергетичного менеджменту і головними принципами її впровадження; а також як застосовувати ЕСКО (енергосервісні компанії – ред.) механізми на користь мінуципалітету.

Ці заходи проводяться в рамках проекту “Енергоефективні реформи в Україні” від U-LEAD. Завдяки цьому ж проекту і за підтримки Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ), протягом липня-серпня цього року, Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження було підгготовлено 50 експертів по впровадженню енергетичного менеджменту та покращенню надання консультаційних послуг з підвищення енергоефективності в ОТГ для кожної з областей країни.