1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові згадували короля Угорщини святого Ласло / ФОТО

12.10.2017 20:49 0 Суспільство

 

У Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці відбулася науково-практична конференція, присвячена життю й діяльності короля Угорщини Ласло, канонізованого до лику святих.

Нинішній рік уряд Угорщини проголосив роком святого Ласло. Вшановують мудрого правителя, його християнські цінності й на Закарпатті.

"Його знають переважно як воїна-борця, але все таки він віддавав перевагу миру. - так охарактеризував у вітальному слові натуру св.Ласло єпископ-ординарій Мукачівської римо-католицької дієцензії, Його Преосвященство Антал Майнек. — Він слугував добрим прикладом як для тодішніх, так і нинішніх поколінь служіння своєму народу, згуртування нації та зміцнення держави, збереження й примноження християнських цінностей, побудови стосунків у сім’ї”.

Зі змістовними доповідями про вклад св.Ласло у розвиток країни, формування правових відносин, недоторканності приватної власності, дотримання загальноприйнятих норм моралі, принципів лицарства, роль його настанов у сучасному житті перед присутніми виступили академік Дебреценського університету Ласло Шоймоші, історик з Румунії Аттіла Лакатош-Балла, викладачі ЗУІ Барнабаш Кейс та Ласло Браун, вчитель Шаланківської ЗОШ Густав Сейкель, інші. Студент історичного факультету вишу Герегль Піріді познайомив учасників із заходами, що відбулися в регіоні з нагоди року св.Ласло.

Присутні в перервах між виступами мали змогу оглянути виставку речей, зброї та військових регалій тих часів, приміряти їх.

Підсумки конференції підбив завідуючий кафедри історії та суспільствознавства ЗУІ Дєрдь Чотарі, який головував на зібранні.

“Християнські цінності, які запроваджував у ті далекі часи правитель Ласло актуальні й нині. - наголосив промовець. - Надзвичайно важливо зберегти, пропагувати й примножувати їх. Народ свято береже пам’ять про звитяги святого Ласло, шанобливо вклоняється його історичним здобуткам.”

Пошуки нових прикладів зв’язків св.Ласло з нашим краєм продовжуватимуться.

Микола Горват

Нагадаємо, на Берегівщині влаштували "Свято леквару".

Читайте на ГК:Дорогу на Берегово заблокувало повалене грозою дерево (ФОТО)
Читайте на ГК:На Берегівщині відбулись півфінальні матчі районного турніру
Читайте на ГК:На Закарпатті літаки розпилюватимуть хімікати на полях в двох районах
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus