1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

ЗМІ оприлюднили ТОП-5 способів, як заробітчанину найдешевше передати гроші в Україну

08.10.2017 23:26

Від модерних електронних систем до дорогих миттєвих грошових переказів.

UBR.ua розпитав фінансистів, якими способами можна надіслати зароблені на чужині гроші рідним в Україні так, щоб комісії не з'їли більшу частину переказу. На прикладі — популярна серед заробітчан Польща.

1. Українські банки з польським корінням
В Україні працює кілька таких банків. В одному з них для переказів українських гастарбайтерів навіть запустили спеціальний тарифний пакет. За 100 грн. клієнту відкривають рахунок в злотих або євро з одночасним доступом для власника і його рідних.

До рахунку додається банківська карта й інструкція для працівника польського банку - щоб нічого не наплутав з перекладом. Українцю досить звернутися в будь-яку філію того ж банку в Польщі, надати реквізити і паспорт, і гроші за 3-5 днів відправлять до України.

За наявності окремого рахунку в польському банку, комісія за перерахування коштів складе 10 злотих. Для клієнтів без відкритого рахунку — 20 злотих.

В Україні експерти рекомендують оформляти рахунок на людину, яка буде отримувати гроші. При знятті коштів у банкоматі це переваг не дасть. Зате власник рахунку зможе отримати переказ у касі банку і в тій валюті, у якій він був відправлений. За отримання коштів у касі буде стягуватися комісія - 1,5%, але не менше 20 грн.

Можна оформити рахунок у банку в Польщі та «прив'язати» до нього кілька карт, але для цього доведеться зібрати пакет документів.

«Відкрили рахунок в польському банку, отримали картку для користування на місці, а дублікат можна вислати родичам в Україну, і вони зможуть знімати кошти в банкоматі. Але для обслуговування в місцевих банках треба тільки офіційне працевлаштування і багато часу на оформлення документів », - пояснив UBR.ua директор департаменту банкнотного банкингу АБ« Експрес-Банк »Андрій Львів.

Серед документів може знадобитися контракт з роботодавцем із зазначенням заробітної плати, підтвердження місця проживання, ID-карта (якщо є), закордонний паспорт.

2. SWIFT-перекази
Скористатися ним можуть лише офіційно працевлаштовані українці. Щоб надіслати гроші таким способом, відправник і одержувач повинні попередньо відкрити в польському та українському банках рахунки. Причому неодмінно в однаковій валюті. Щоб відправити гроші, відправнику потрібні тільки реквізити рахунку одержувача.

Сам переказ обійдеться в порівняно скромні 0,5-1,5% (в залежності від тарифів банку). Політика системи SWIFT така, що дозволяє кожному банку самостійно встановлювати комісію за перерахування коштів.

До цього треба додати комісію за зарахування коштів на рахунок в українському банку і видачу готівки в касі й банкоматі (від 0,5 до 3%), а також неминучі курсові втрати. Адже з польськими злотими працюють вкрай мало банків, і рахунки доведеться відкривати в доларах або євро. А значить, відправник втратить на обміні злотих на долари, а одержувач - доларів на гривню.

3. Електронні платіжні системи
Серед них - Payoneer, Skrill, PayPal, WebMoney та іншими. Але при виборі системи важливо передбачити, як одержувач коштів (сім'я в Україні) зможе отримати гроші.

Щоб використовувати Payoneer або Skrill для переказу коштів, одержувачу і відправнику доведеться зареєструватися в системі (послуга безкоштовна).

Після реєстрації система запропонує прив'язати до облікового запису банківську карту. Підійде Visa або MasterCard. Гроші можна перевести буквально в два кліка на смартфоні або комп'ютері.

Правда за таку зручність прийдеться неабияк розщедритися. Payoneer стягує абонплату близько $ 30 в рік навіть за умови відсутності транзакцій. Комісія при виведенні коштів на платіжну карту - 2%.

Skrill абонплати не встановлює. Але бере комісію навіть за зарахування коштів - у Польщі 1,9%. Одержувачу коштів в Україні доведеться додатково витратити 1,9-3,5% в залежності від виду карт, щоб перевести в готівку кошти. В обох випадках будуть стягуватися комісії при знятті коштів у банкоматах.

4. Міжнародні системи грошових переказів
Найшвидший і найдоступніший, але найдорожчий спосіб передати гроші в Україну. Наприклад, від Western Union, MIGOM, MoneyGram отримати переказ можна в будь-якому українському банку. Та й швидкість на висоті - через годину гроші вже на руках у одержувача.

Тарифи для кожної країни індивідуальні й можуть дуже відрізнятися. Наприклад, при перерахуванні по Western Union з України $ 450-500 комісія складе $ 40. В середньому ж комісія варіюється в діапазоні 5-12%.

5. У валізі
Перевірений спосіб перевезти гроші готівкою. Самостійно в Україну можна ввезти без декларування до 10 тис. Євро. Але такі суми, попереджають експерти, більш-менш безпечно везти тільки літаком.

При подорожі на автобусі ризики втрати коштів збільшуються. Не кажучи вже про передачі грошей «кур'єрами» за скромну плату. Також кожному заробітчанину й одержувачу його коштів не варто забувати, що законодавство вимагає сплатити податки з отриманих доходів. Для гастарбайтера - це 18% і 1,5% військового збору. Одержувач фінансової допомоги повинен задекларувати її в податковій декларації. І теж заплатити з неї податок. Звичайно, якщо проявить свідомість.

Також читайте: заробітки в Польщі: скільки та як заробляють українці.

Читайте на ГК:Гороскоп на 24 травня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Виборам все-таки бути?: в Офісі президента зробили заяву (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Однаково були представлені чоловіча та жіноча стать: знаки зодіаку у постаті богів Олімпу