1. Новини Закарпаття
  2. >

ЗМІ оприлюднили ТОП-5 способів, як заробітчанину найдешевше передати гроші в Україну

08.10.2017 23:26 Суспільство

Від модерних електронних систем до дорогих миттєвих грошових переказів.

Від модерних електронних систем до дорогих миттєвих грошових переказів.

UBR.ua розпитав фінансистів, якими способами можна надіслати зароблені на чужині гроші рідним в Україні так, щоб комісії не з'їли більшу частину переказу. На прикладі — популярна серед заробітчан Польща.

1. Українські банки з польським корінням
В Україні працює кілька таких банків. В одному з них для переказів українських гастарбайтерів навіть запустили спеціальний тарифний пакет. За 100 грн. клієнту відкривають рахунок в злотих або євро з одночасним доступом для власника і його рідних.

До рахунку додається банківська карта й інструкція для працівника польського банку - щоб нічого не наплутав з перекладом. Українцю досить звернутися в будь-яку філію того ж банку в Польщі, надати реквізити і паспорт, і гроші за 3-5 днів відправлять до України.

За наявності окремого рахунку в польському банку, комісія за перерахування коштів складе 10 злотих. Для клієнтів без відкритого рахунку — 20 злотих.

В Україні експерти рекомендують оформляти рахунок на людину, яка буде отримувати гроші. При знятті коштів у банкоматі це переваг не дасть. Зате власник рахунку зможе отримати переказ у касі банку і в тій валюті, у якій він був відправлений. За отримання коштів у касі буде стягуватися комісія - 1,5%, але не менше 20 грн.

Можна оформити рахунок у банку в Польщі та «прив'язати» до нього кілька карт, але для цього доведеться зібрати пакет документів.

«Відкрили рахунок в польському банку, отримали картку для користування на місці, а дублікат можна вислати родичам в Україну, і вони зможуть знімати кошти в банкоматі. Але для обслуговування в місцевих банках треба тільки офіційне працевлаштування і багато часу на оформлення документів », - пояснив UBR.ua директор департаменту банкнотного банкингу АБ« Експрес-Банк »Андрій Львів.

Серед документів може знадобитися контракт з роботодавцем із зазначенням заробітної плати, підтвердження місця проживання, ID-карта (якщо є), закордонний паспорт.

2. SWIFT-перекази
Скористатися ним можуть лише офіційно працевлаштовані українці. Щоб надіслати гроші таким способом, відправник і одержувач повинні попередньо відкрити в польському та українському банках рахунки. Причому неодмінно в однаковій валюті. Щоб відправити гроші, відправнику потрібні тільки реквізити рахунку одержувача.

Сам переказ обійдеться в порівняно скромні 0,5-1,5% (в залежності від тарифів банку). Політика системи SWIFT така, що дозволяє кожному банку самостійно встановлювати комісію за перерахування коштів.

До цього треба додати комісію за зарахування коштів на рахунок в українському банку і видачу готівки в касі й банкоматі (від 0,5 до 3%), а також неминучі курсові втрати. Адже з польськими злотими працюють вкрай мало банків, і рахунки доведеться відкривати в доларах або євро. А значить, відправник втратить на обміні злотих на долари, а одержувач - доларів на гривню.

3. Електронні платіжні системи
Серед них - Payoneer, Skrill, PayPal, WebMoney та іншими. Але при виборі системи важливо передбачити, як одержувач коштів (сім'я в Україні) зможе отримати гроші.

Щоб використовувати Payoneer або Skrill для переказу коштів, одержувачу і відправнику доведеться зареєструватися в системі (послуга безкоштовна).

Після реєстрації система запропонує прив'язати до облікового запису банківську карту. Підійде Visa або MasterCard. Гроші можна перевести буквально в два кліка на смартфоні або комп'ютері.

Правда за таку зручність прийдеться неабияк розщедритися. Payoneer стягує абонплату близько $ 30 в рік навіть за умови відсутності транзакцій. Комісія при виведенні коштів на платіжну карту - 2%.

Skrill абонплати не встановлює. Але бере комісію навіть за зарахування коштів - у Польщі 1,9%. Одержувачу коштів в Україні доведеться додатково витратити 1,9-3,5% в залежності від виду карт, щоб перевести в готівку кошти. В обох випадках будуть стягуватися комісії при знятті коштів у банкоматах.

4. Міжнародні системи грошових переказів
Найшвидший і найдоступніший, але найдорожчий спосіб передати гроші в Україну. Наприклад, від Western Union, MIGOM, MoneyGram отримати переказ можна в будь-якому українському банку. Та й швидкість на висоті - через годину гроші вже на руках у одержувача.

Тарифи для кожної країни індивідуальні й можуть дуже відрізнятися. Наприклад, при перерахуванні по Western Union з України $ 450-500 комісія складе $ 40. В середньому ж комісія варіюється в діапазоні 5-12%.

5. У валізі
Перевірений спосіб перевезти гроші готівкою. Самостійно в Україну можна ввезти без декларування до 10 тис. Євро. Але такі суми, попереджають експерти, більш-менш безпечно везти тільки літаком.

При подорожі на автобусі ризики втрати коштів збільшуються. Не кажучи вже про передачі грошей «кур'єрами» за скромну плату. Також кожному заробітчанину й одержувачу його коштів не варто забувати, що законодавство вимагає сплатити податки з отриманих доходів. Для гастарбайтера - це 18% і 1,5% військового збору. Одержувач фінансової допомоги повинен задекларувати її в податковій декларації. І теж заплатити з неї податок. Звичайно, якщо проявить свідомість.

Також читайте: заробітки в Польщі: скільки та як заробляють українці.

Читайте на ГК:“Трішечки, напевно, доведеться відкоригувати”: у Міненерго заявили про підвищення тарифу на електроенергію
Читайте на ГК:Гороскоп на 14 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вже скоро:  названо місяць, коли проведуть повторний медогляд “обмежено придатних”
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська