1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Українська молодь їде на заробітки, аби не служити в армії і щоб більше заробляти

1080
Суспільство Закарпаття

Втім, все ж найчастіше причиною до міграції поза межі України молоді люди називають пошук роботи із вищою платнею.

Українська молодь їде на заробітки, аби не служити в армії і щоб більше заробляти

Починаючи із 2014 року знижується вік українських заробітчан у Польщі, але одночасно зростає їх освіта. Про це повідомила Європейська Правда з посиланням на дослідження, підготовленого Нацбанком Польщі разом із Варшавським університетом.

В основі дослідження, презентованого під час економічного форуму у Криниці-Здруй (Польща), використано результати опитування, проведеного у Мазовецькому та Люблінському воєводствах. Згідно із дослідженням, до 2013 року включно переважали “багаторазові економічні мігранти” – люди, що приїжджали у Польщу на сезонні роботи.

Тепер зростає кількість людей, які приїжджають на постійну роботу. Так само зростає кількість заробітчан, які приїжджають зі Сходу та Півдня України. Якщо до 2013 року їх було приблизно 6% від всіх українських заробітчан, то тепер – майже 20%. “Це часто молоді люди, які відповіли, що причиною до міграції стало небажання служити в армії”, – говориться у дослідженні. Втім, найчастіше причиною міграції називається пошук роботи із вищою платнею.

Загалом українці за результатами минулого року складають близько 29% від всіх економічних мігрантів, що працюють у Польщі. В середньому їх заробітна платня складає 2105 злотих (понад 15 тисяч гривень) після оподаткування. Найвищі зарплати – у сфері будівництва (2779 злотих або приблизно 20 000 гривень), найменші – у секторі домогосподарства (трохи більше – 1800 злотих або приблизно 13 000 гривень). Втім, домогосподарство залишається найбільшим сектором працевлаштування українців.

Читайте спецпроект "Голосу Карпат": Щоденник заробітчанина. На чехах.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber