1. Новини Закарпаття
  2. >

Третина усиновлених на Закарпатті дітей житимуть у США

28.09.2017 10:48 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Ситуацію зі всиновленням в області прокоментувала начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Світлана Якімеліна.

Як повідомила фахівець, зараз в області є тенденція до зменшення кількості дітей, які позбавлені батьківського піклування. Зменшується  і кількість дітей, які потребують всиновлення. Наразі це 594 дитини, 546 з яких старші 6 років. Лише 18 дітей від загальної кількості мають до 3 років. На даний час є 46 подружніх пар, які бажають всиновити дитину.  

Протягом 9 місяців 2017 року на Закарпатті усиновлено 51 дитину, 34  з яких залишаться в Україні, 17 поїдуть закордон. Як повідомила Світлана Якімеліна, 12  дітей всиновили громадяни США.

«Держава всіляко підтримує національного усиновителя. Але наші співвітчизники в більшості хочуть усиновити дітей до 3 років. Іноземці ж мають право взяти лише дитину старшу п'ять років», - зазначила фахівець.

Вона також підкреслила, що винятком є лише той факт, коли сім'я іноземців бажає взяти дитину, а вона має брата або сестру, які є молодшими 5 років. Це робиться для того, щоб зберегти родинні зв'язки.    

Станом на вересень 2017 року на обліку служби у справах дітей Закарпатської області перебувають 2244 дитини-сироти, позбавлені батьківського піклування.

Подружжя, яке хоче всиновити дитину повинно звернутись до Служби у справах дітей свого регіону. Вони мають чітко визначитись якого віку має бути дитина і якої статі. Як зазначила Світлана Якімеліна, пакет документів не є дуже складним. Потрібні паспорти, документ, який підтверджує право власності на житло, довідку про доходи. Потрібно ще довідку про судимість та стан здоров'я.

Люди, які були засуджені або були позбавлені батьківських прав не мають права на всиновлення. 

Нагадаємо, в Україні підрахували дітей-сиріт.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus