1. Новини Закарпаття
  2. >

Рятувальники попередили про небезпеку під час сезону збирання грибів

12.09.2017 16:18 Суспільство

Восени в лісових насадженнях Виноградівського району, а також по всій території області розпочався сезон збирання грибів.

Восени в лісових насадженнях Виноградівського району, а також по всій території області розпочався сезон збирання грибів.

Сторінки користувачів соціальних мереж рясніють фотофактами вдалого «тихого полювання», яке приносить неабияке задоволення мисливцям за дарами природи. Однак не всі знають, що завжди існує небезпека отруєння грибами, і щороку в лікувальні заклади області доправляються близько 20 осіб, в окремих випадках цілими сім’ями. На жаль, інколи медики не в змозі допомогти потерпілим.

Основними причинами отруєнь стають: вживання отруйних грибів; неправильне приготування умовно їстівних грибів; вживання старих або зіпсованих їстівних грибів; вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації.

Перш за все потрібно знати симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Тож, рушаючи на «тихе полювання», запам’ятайте, забороняється збирати гриби:

якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися;поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно-небезпечних зонах;

ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти;

гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку;

гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута;

Перша допомога при отруєнні грибами:

У хворих, що отруїлися грибами, спостерігаються такі спільні ознаки недуги: болить усередині, розладнується шлунок, нудить, починається блювота, людина відчуває загальну слабкість. Спостерігається також зміна зіниць. Одна стає вужча, друга ширша. Буває, що іноді у хворого з’являються зорові і слухові галюцинації, конвульсії, марення. Після збудження наступає втрата свідомості, при цьому спостерігається посмикування деяких м’язів.

викличте "Швидку медичну допомогу";одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими;після надання первинної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.з'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

При наданні першої домедичної допомоги суворо забороняється  вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику,  займатися будь-якими іншими видами самолікування.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська