1. Новини Закарпаття
  2. >

Журналісти розповіли, як відрізняється життя пенсіонерів в Україні та в інших країнах

25.08.2017 22:50 Суспільство

На даний момент українці віддають “на пенсії” приблизно 22% від своєї зарплати.

На даний момент українці віддають “на пенсії” приблизно 22% від своєї зарплати.

Ще кілька років тому в середньому з кожної зарплати українці “на пенсії” віддавали 37%. У 2016-му ставку єдиного соціального внеску (ЄСВ, 82,5% від якого йде в Пенсійний фонд) скоротили до 22% від зарплати.

Як визнають і в Мінсоцполітики, і в Пенсійному фонді, таке рішення призвело до різкого зростання дефіциту. Якщо в 2015-му на пенсії не вистачило близько 80 мільярдів гривень, уже в 2016-му з державної казни довелося компенсувати дефіцит в 145 мільярдів, повідомляє “Сегодня”.

Отже, на даний момент українці віддають “на пенсії” приблизно 22% від своєї зарплати. Мінімальний внесок в ПФ – 704 гривні, а мінімальна пенсія – 1312 гривень. Головна проблема чинної системи – співвідношення платників податку до пенсіонерів – один до одного, при цьому багато роботодавців платять ЄСВ з мінімальної зарплати.

У Білорусі пенсія “коштує” 29% від зарплати, а пенсійний вік з наступного року для чоловіків складе 63 роки, а для жінок – 58 років. Мінімальна пенсія – 2238 гривень (або трохи більше 170 білоруських рублів), а мінімальний внесок “на пенсію” – 1010 гривень. За даними Національного статистичного комітету Білорусі, 10 працюючих утримують 5 пенсіонерів.

У Польщі пенсіонери отримують дві пенсії – з солідарного і накопичувального рівнів. Таку систему ввели ще в кінці 90-х. “Вартість” пенсії – 19,52% від зарплати. 12% йде в солідарний рівень, а 7,5% – на індивідуальні пенсійні рахунки. Мінімальна пенсія в Польщі – більше семи тисяч гривень (1000 злотих). Це в п’ять разів більше, ніж в Україні, але в кілька разів менше, ніж, наприклад, у Франції.

У Польщі пенсійний вік для чоловіка – 65 років, а для жінки – 60 років. Ще кілька років тому уряд планував підвищити пенсійний вік до 67 років, проте під тиском поляків це рішення скасували.

Практично всі польські пенсіонери старше 75 років користуються пільгами – безкоштовною медициною, пільговим проїздом у громадському транспорті.

У США пенсійний вік – 67 років. При цьому для отримання пенсії достатньо 10 років платити 15% від своєї зарплати до Пенсійного фонду. Американська пенсійна система з’явилася ще в 1935 році, коли Франклін Рузвельт підписав закон “Про соціальне забезпечення” (Social Security Act). Середній розмір пенсії – 1500 доларів (39 тисяч гривень за нинішнім курсом гривні)

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, літні українці розповіли, чи можна вижити на сьогоднішню пенсію.

Читайте на ГК:Е-гривня на підході. Як світ переходить на крипту та що зробила для цього Україна
Читайте на ГК:Ціни на бензин різко виросли
Читайте на ГК:Курс валют на 16 вересня: долар і євро виросли
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...