1. Суспільство

Відстрілювати кабанів не ефективно, – закарпатський експерт / ВІДЕО

14.08.2017 11:49 Ексклюзив

Фахівець каже, що боротися з африканською чумою шляхом відстрілу – все одно, що стріляти по горобцям із гаубиць.

Нагадаємо, 14 серпня на Закарпатті стартує масова акція з депопуляції кабана у дикій природі. Відповідне рішення нещодавно прийняла обласна протиепізоотична комісія, у зв’язку з поширенням у краї випадків африканської чуми свиней.

-Відстрілом ми не зменшимо різко популяцію кабанів, і вірус буде ще більше розповсюджений,- розповів Голосу Карпат лікар ветеринарної медицини Юрій Микуляк. -При відстрілі обов’язково є підранки й трупи, де виділяється кров. Ця кров буде додатковим резервуаром інфекції.

Адже сам вірус є надзвичайно стійким. Його доза в розведенні 1 до 10 9-ї степені викликає захворювання. При кімнатній температурі до 20-и градусів він зберігається у крові трупів до 4-х місяців.

Тому при хворобі Монтгомері (африканська чума свиней), на думку експерта, більш ефективним є одномоментне знищення популяції. Наприклад, це можна проводити із застосуванням на підкормочних площадках міорелансантів, завдяки яким свині втрачають рухомість і їх легко знищити.

Варто також зазначити, що для населення як споживача м’яса, африканська чума не представляє небезпеки. Та під загрозою стають крупні постачальники м’яса, де є значне скупчення поголів’я з десятками тисяч тварин.

Більше про африканську чуму та боротьбу із цим захворюванням дивіться у відеокоментарі лікаря ветеринарної медицини з Виноградова Юрія Микуляка.

Нагадаємо, в Нижньому Коропці на Мукачівщині знищать усіх свиней.

Читайте на ГК:Просять перекрити газові крани: в одному із мість кілька днів відключатимуть газопостачання (ПЕРЕЛІК АДРЕС)
Читайте на ГК:“У когось щи лем цвіте, а туй уже родить”: збирають перші плоди “чарівної лікарки” (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:У Виноградові відкрили Алею Слави на честь полеглих на війні випускників ВПУ-34