1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: побутові лічильники повіряються за рахунок постачальників послуг

09.08.2017 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Суб'єкти господарювання, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- та водопостачання повинні здійснювати перевірку лічильників фізосіб за свій рахунок.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осібпокладається на суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідні роз'яснення надали в Держпродспоживслужбі.

"Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання", - роз'яснили у відомстві.

Якщо лічильники, що перебувають у власності споживача, визнані за результатами повірки відповідним органом у сфері метрології та метрологічної діяльності непридатними до подальшої експлуатації, рішення про доцільність їх ремонту приймає суб'єкт господарювання, що надає послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання, ураховуючи технічні та економічні чинники.

У разі прийняття суб'єктом господарювання, що надає послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання рішення про доцільність ремонту, він зобов'язаний встановити відремонтований лічильник споживача замість тимчасово встановленого лічильника з обмінного фонду. У разі прийняття суб'єктом господарювання рішення про недоцільність проведення ремонту, він зобов'язаний безкоштовно встановити власний розрахунковий лічильник для подальших комерційних розрахунків з електро-, тепло-, газо- і водопостачання і повернути побутовому споживачу його лічильник.

Для комерційного обліку можуть застосовуватись лічильники, типи яких занесені до Державного реєстру затверджених типів засобів вимірювальної техніки України.

Водночас зазначено, що лічильники, які вчасно не повірені або термін чергової повірки яких сплинув, не можна використовувати для розрахунків оплати за спожиті газ, гарячу, холодну воду, електроенергію або теплову енергію.

У разі порушення прав споживачів на безкоштовну періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) громадянам радять звертатись з відповідними скаргами до територіальних органів Держпродспоживслужби, які повинні відреагувати на усі звернення споживачів, права яких було порушено, у встановлений чинним законодавством термін.

Варто також зазначити, що періодичність перевірок лічильників визначена постановою Кабміну від 4 червня 2015 року № 374.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, водоканал Ужгорода оприлюднив тарифи на водопостачання у грудні.

Читайте на ГК:Москаль : "Хто поїде в село, яке стовідсотково угорськомовне, і буде викладати українською?" / ВІДЕО
Читайте на ГК:Чехи зі словаками допомагають закарпатцям знайти свої корені / ВІДЕО
Читайте на ГК:До уваги водіїв: з 1 жовтня фари мають горіти і вдень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus