1. Новини Закарпаття
  2. >

Ознаки людського слабоумства знайшли у шимпанзе

04.08.2017 23:26 Суспільство

Вчені досліджували мізки у 20 шимпанзе віком 37-62 роки.

Вчені досліджували мізки у 20 шимпанзе віком 37-62 роки.

У мозку літніх шимпанзе можуть утворюватися амілоїдні бляшки, характерні для хвороби Альцгеймера. Це з'ясували вчені з Північно-східного медичного університету штату Огайо в США. При цьому залишається незрозумілим, чи погіршуються когнітивні здібності мавп. Стаття дослідників опублікована в журналі Neurobiology of Aging. Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на видання New Scientist.

При хворобі Альцгеймера (сенільної деменції) в мозкових тканинах людини в великих кількостях утворюються короткі білкові молекули, звані бета-амілоїдами. Вони утворюють нерозчинні скупчення – амілоїдні бляшки, накопичення яких, згідно з однією з гіпотез, є причиною хвороби. При цьому бляшки викликають зміни в тау-білках, які також сплутуються один з одним.

Вчені досліджували мізки, витягнуті у 20 шимпанзе віком 37-62 роки (в середньому ці мавпи доживають до 50 років). Вони вивчили неокортекс (відповідає за вищі нервові функції) і гіпокамп (бере участь у формуванні емоцій і пам'яті). Фахівці виявили бета-амілоїдні бляшки і сплутані тау-білки в мозку 12 приматів. Причому чим старшою була мавпа, тим більша кількість бляшок була присутня в її нервових тканинах.

Однак дослідники не знайшли ознак деменції у шимпанзе. За словами вчених, це може пояснюватися тим, що аномальні білки не є причиною хвороби Альцгеймера, а її побічним продуктом. Майбутні роботи повинні допомогти з'ясувати, чи є відмінності між мавпами і людиною, які роблять останню сприйнятливою до недоумства.

Читайте на ГК:В Бєлгородській області через атаку дрона загорілася АЗС
Читайте на ГК:"Антиалкогольний гель": протестовано засіб який спасе вас від похмілля
Читайте на ГК:Команда Усика висловлює незадоволення покриттям рингу в Саудівській Аравії
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська