1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: Україна отримала ліки для дітей, які хворіють на онкологію та нанізм

14.07.2017 22:23 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україну прибула велика партія медикаментів для онкохворих дітей та гормону росту для дітей віком до 10 років, закуплених за кошти держбюджету через міжнародну організацію Програма розвитку ООН.

В Україну прибула велика партія медикаментів для онкохворих дітей та гормону росту для дітей віком до 10 років, закуплених за кошти держбюджету через міжнародну організацію Програма розвитку ООН.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Поставка дозволить забезпечити гормоном росту 837 дітей, які хворіють на нанізм різного походження. Препарат бельгійського виробництва закупила Програма розвитку ООН за бюджетні кошти Міністерства охорони здоров’я України.

«На початку весни ПРООН було проведено тендер на закупівлю соматропіну для дітей молодше і старше 10 років, переможцем якого стали два міжнародних постачальники. Миттєво було розпочату виробництво гормону для України, що займає в середньому 3 місяці. Препарат було виготовлено в Бельгії і сьогодні на склад МОЗ надійшло 308 тисяч мг активної речовини у формі попередньо наповненої шприц-ручки, що будуть використовуватись для дітей віком до 10 років. Вартість закупленого препарату склала 125 млн. грн», – сказано в повідомленні.

Разом з поставкою соматропіну надійшли життєво необхідні ліки для онкохворих дітей, зокрема, лінезолід, ідарубіцин, гідрокортизон та тігециклін на загальну суму 4 330 289,48 грн. Сьогодні на склад МОЗ отримано 501 флакон ідарубіцину, 4020 систем для інфузій лінезоліду, 1375 флаконів гідрокортизону, 2060 флаконів тігецикліну.

Довідково:

Нанізм (низькорослість) – одна з важливих проблем дитячої ендокринної патології, особливо якщо він є наслідком дефіциту гормону росту (гіпофізарний нанізм, гіпофізарно-церебральний нанізм), а також внаслідок генетичної патології (синдром Шерешевського-Тернера, синдром Рассела-Сільвера). Загальна кількість хворих із нанізмом різного походження, які сьогодні потребують лікування препаратами соматропіну, в Україні складає 1252 дитини.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, смертність від гострого інфаркту міокарда можна знизити втричі.

Читайте на ГК:Дефіцит електроенерігії в Україні: жителям не уникнути відключень світла
Читайте на ГК:Комунальні послуги, пенсії, субсидії та інші платежі: відомо, чого очікувати українцям з 1 травня
Читайте на ГК:Погода в Україні на вихідних: синоптики дали свіжий прогноз
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська