1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Берегівщина втратила знаного хірурга – уролога

17:11, 11 Липня Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Йому було 69. В райлікарні пропрацював урологом рівно 45 років. Прийшов сюди одразу після закінчення тоді ще Ужгородського державного університету в 1972 році.

У трудовій книжці лікаря так і значиться один-єдиний запис: хірург-уролог, Берегівська ЦРЛ.

Народився Степан Васильович Фатула в с.Р.Комарівці, що на Ужгородщині. По завершенню навчання у середній школі, вступив на медичний факультет УжДУ. Тут познайомився і з майбутньою дружиною, Любов’ю Василівною, яка до виходу на пенсію теж працювала в райлікарні завідуючою інфекційним відділенням. Разом виростили сина й доньку. Олександр зараз – директор ЗОШ №5, Христина пішла стезею батьків – працює дитячим педіатром. У родині троє онуків: 12-річний Андрійко, 9-річний Сашко і 3-річний Юрасик.

“Зі смертю Степана Васильовича колектив зазнав неповторної втрати,- каже Голосу Карпат головний лікар ЦРЛ Іван Малеш.- Не стало висококваліфікованого фахівця і просто чуйної, порядної людини. Доктор Фатула був глибоко ерудованою особистістю, інтелектуалом у багатьох сферах, не лише медичній. Він користувався неабияким авторитетом серед колег і пацієнтів.”

За 45 років хірургічної практики Степан Васильович виконав понад 5 тисяч операцій різної складності. Він ніколи не поспішав вживати крайніх заходів, всебічно й скрупульозно вивчав історію хвороби пацієнта, спостерігав за ним, зважував, які дії будуть найбільш ефективними і лише тоді приймав остаточне рішення.

“Степан Васильович був надзвичайно надійною людиною,- розповідає про нього медсестра Олена Юрик, яка пропрацювала разом з хірургом понад 20 років.- Йому можна було довірити будь-яку тайну, він ніколи не зрадив.”

Доктора Фатулу глибоко поважали як колеги, так і хворі. Відмінний спеціаліст, він працював до останнього дня, хоч йому й дошкуляла важка недуга. Проте, Степан Васильович ніколи не скаржився на болі і втому, навпаки, жартував і усміхався, добрим словом підтримував усіх, з ким спілкувався.

“Минулого вівторка він ще оперував,- згадує завідувач хірургічним відділенням, кандидат медичних наук Валерій Кустрьо.- Аж раптом у четвер йому стало зле, відтраспортували його в реанімацію, але повернути до життя вже, на жаль, не вдалося.”

Берегівщина втратила чудового хірурга-уролога, а колектив – надійного товариша, неординарну особистість і просто порядну, коректну й чесну людину. Пам’ять про Степана Васильовича Фатулу назавжди збережеться в серцях колег і вдячних пацієнтів, усіх, хто його знав.

Хай земля буде йому пухом!

Похорони відбудуться 12 липня о 13.00 годині з ритуального будинку в Берегові.

Микола Говат

Нагадаємо, помер русинський активіст Іван Бандурич.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus