1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Історики та музейники Ужгорода працюють в етнографічній експедиції на Рахівщині

11.07.2017 Суспільство

3 липня на Рахівщині розпочалася етнографічна експедиція істориків і музейників з Ужгорода.

Уже третій рік поспіль студенти-історики вирушають на тритижневу етнографічну практику, що передбачає спілкування з місцевим населенням під керівництвом досвідчених народознавців, повідомляє Медіацентр УжНУ.

Цьогоріч до безпосередньої організації та проведення експедиції долучилися наукові співробітники Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Для дослідження обрано села Ясінянської долини – Лазещину, Ясіня, Чорну Тису, Кваси, Білин, Тростянець. Чимало звичаїв та обрядів досі не просто живуть у пам’яті народу, а й побутують у повсякденному житті місцевих гуцулів.

Цьогорічна етнографічна експедиція стала можливою завдяки співпраці трьох інституцій: кафедри історії України Ужгородського університету, Закарпатського музею народної архітектури та побуту  та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. 

Безпосереднє сусідство з горами Говерлою і Петросом із перших днів надихнули учасників експедиції на творчий лад. Всі три тематичні підгрупи почали активний пошук інформації. Протягом першого тижня практики тематичними дослідженнями охоплені чотири присілки Лазещини – Студений, Плитоватий, Репигів, Зімір, розпочато збір польового етнографічного матеріалу в селищі Ясіня.

Упродовж наступних двох тижнів передбачається дослідити присілки Ясіня – Стебний і Кевелів, а також села Кваси, Білин, Тростянець. Учасникам експедиції дуже допомагають місцеві жителі: надають потрібну інформацію, допомагають з водою та продуктами. Всім їм висловлюємо щиру подяку за теплий прийом і знайомство з їх традиціями.

Після роботи з інформаторами члени експедиції змістовно проводять дозвілля. Викладачі, музейні співробітники і студенти живуть однією дружною сім’єю. Щодня двоє студентів чергують на базі, готують поїсти, стежать за чистотою і порядком. 

Нагадаємо, в УжНУ вручили дипломи близько ста фізикам-магістрам.

Читайте на ГК:Міськрада Ужгорода відмовила ПАТ "Закарпаттяобленерго" у проведенні робіт
Читайте на ГК:Влада Ужгорода хоче виділити патрульним з бюджету 300 тис грн
Читайте на ГК:В Ужгороді відбувся традиційний турнір «Дворового футболу»
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus