1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Жителі кількох сіл на Великоберезнянщині хочуть створити ОТГ / ФОТО

13:43, 11 Липня 0 Суспільство

 

«Пастілський закуток» - села, які складають Розтоцько- Пастільську сільраду -  Костева Пастіль, Бегендяцька Пастіль, Руський Мочар та сама Розтоцька Пастіль – здатні подивувати і замилувати красою.

У чотирьох селах сільради на обширах у 3 573 га. проживає усього трохи більше 800 мешканців. Роботи вдома немає, то ж чоловіки шукають будь-яку можливість виїхати на заробітки у сусідні країни ЄС та влаштуватися на тимчасові будмайданчики в Ужгороді. Інші – тримають худобу і продають на міських ринках вироблені вдома молокопродукти та зібрані у навколишніх лісах гриби і ягоди.

Та попри скруту село виглядає добротно. Однак бізнес не йде сюди – відсутність добротної дороги стримує вкладання грошей в комерційні об’єкти. З цієї ж причини не навідуються у село й туристи.

Рятівним кругом тут схильні вважати децентралізаційну реформу, прихильників якої останнім часом більшає. Інтерес до можливості об’єднатися в перспективну ОТГ з райцентром і сусідніми селами селяни Костевої Пастелі активно проявили під час громадських обговорень минулої неділі.

Жителі села у своїх виступах порушували найактуальніші для них проблеми – ремонт дороги, налагодження регулярного транспортного сполучення з райцентром, відкриття нових робочих місць, осучаснення об’єктів соціальної сфери та висловлювали побоювання щодо ймовірного закриття шкіл та закладів культури. У відповідь вони отримали детальні роз’яснення про те, що саме зі створенням ОТГ села отримають кошти для розвитку та самі вирішуватимуть, де і які об’єкти утримувати для власних потреб.

Насамкінець зібрання абсолютною більшістю голосів присутніх підтримало ідею створення Великоберезнянської об’єднаної територіальної громади та рекомендувало ухвалити відповідне рішення на черговій сесії сільської ради.

Василь Ільницький, Ужгород.

Нагадаємо, Чинадійово стане центром першої ОТГ на Мукачівщині.

Читайте на ГК:За неподання е-декларації судитимуть депутата однієї з сільрад Великоберезнянщини
Читайте на ГК:На Закарпатті прикордонники затримали нелегала-росіянина
Читайте на ГК:В мережі показали місце майбутнього КПП між Польщею та Закарпаттям / ФОТО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus