1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Праліси НПП "Синевир" включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО

10.07.2017 17:40 Суспільство

Масиви пралісів Національного природного парку «Синевир» площею 2865,04 га включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Масиви пралісів Національного природного парку «Синевир» площею 2865,04 га включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Ця приємна звістка надійшла з Комітету Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

До цього авторитетного списку вносять особливо цінні культурні і природні об’єкти, які вважаються надбанням цілого людства. Статус Світової спадщини дає об’єктам додаткові гарантії збереження і цілісності, підвищує престиж територій і установ, які ними опікуються. Крім того, він забезпечує пріоритетність у залученні фінансових коштів для підтримки об'єктів Світової культурної і природної спадщини, зокрема, з Фонду Світової спадщини.

У переліку ЮНЕСКО – 7 українських об’єктів, 6 з яких належать до культурного типу. Єдиний вітчизняний об’єкт природного типу, який отримав авторитетне визнання у 2007 році, – «Букові праліси Карпат». До нього тоді увійшли масиви пралісів Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку, а також Словаччини. 

– Включення нових ділянок пралісів до списку Світової спадщини ЮНЕСКО – це справжній подарунок до нашого професійного свята – Дня працівників природно-заповідної справи, – яке святкуємо 7 липня. Саме цього дня й відбулася знаменна подія, до якої ми йшли впродовж останніх років. Хочу подякувати співробітникам НПП «Синевир» і науковцям з інших установ, які доклали багато зусиль для дослідження пралісів нашого парку і просування цих ділянок до авторитетного міжнародного визнання, – каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Розширення номінації букових пралісів новими українськими масивами – важлива подія не лише для природоохоронців, але й усієї української спільноти. Цьому визнанню передувала багаторічна копітка робота співробітників природно-заповідних установ, які в межах своїх територій проводили відповідні наукові дослідження, готували документацію, реалізовували численні заходи в рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів» тощо. Як показав результат – праця була не марною, повідомляють у НПП "Синевир".

Нагдаємо,ЮНЕСКО занесла нові лісові масиви Карпат до списку Всесвітньої спадщини.

Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у вогняну паску: відомі деталі рятувальної місії (ФОТО)
Читайте на ГК:Залишилися без даху над головою: масштабна пожежа охопила дах будинку закарпатців (ФОТО)
Читайте на ГК:"Спалилися на гарячому": на Закарпатті під приціл правоохоронців потрапили двоє злочинців (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська