1. Новини Закарпаття
  2. >

Протягом місяця на Закарпатті зафіксували 6 випадків захворювання на кір

06.07.2017 14:54 Суспільство

Як інформує МОЗ, з початку 2017 року в Україні зросла кількість зареєстрованих випадків захворювання на кір.

Як інформує МОЗ, з початку 2017 року  в Україні зросла кількість зареєстрованих випадків захворювання на кір.

Як повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного Центру МОЗ України  Вікторія Тимчик, станом на 30 червня 2017 в області зареєстровано 10 випадків кору (шестеро з яких – у червні!),інформує прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області.

Серед захворілих – шестеро дітей віком до 17 років. Частина захворілих у 2017 році не мали усіх необхідних доз щеплення або не були щеплені проти кору взагалі.

На сьогодні в усіх щеплювальних кабінетах області є комбінована вакцина бельгійського виробництва «Пріорікс» (кір, паротит, краснуха). Частина вакцини (5 тисяч доз) була отримана з Угорщина як гуманітарна допомога та ще одна частина (12 072 дози) була поставлена в область за рахунок Державного бюджету.

Але, батьки не поспішають захисти своїх дітей від небезпечної хвороби! На сьогодні отримали щеплення від кору тільки 24,1 % дітей віком від 1до 2 років, а кількість тих, хто пройшов ревакцинацію у 6-12 років - тільки 5,8%.

Медики звертаються до батьків з проханням не ризикувати здоров’ям (а подекуди і життям !!!) своїх дітей і негайно пройти щеплення.

Ризик захворювання надзвичайно зростає, особливо з огляду на міграцію населення на відпочинок.    

Довідково:

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, ринітом, кашлем, характерним висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Джерелом інфекції є хвора людина, шлях передачі повітряно-краплинний. Хворий виділяє вірус при чханні або кашлі. Вірус кору малостійкий в навколишньому середовищі, швидко інактивується під дією сонячного світла, ультрафіолетового опромінення, дезінфекційних засобів. У приміщенні, де знаходилася хвора людина небезпека інфікування зберігається лише 30 хвилин, передача вірусу через «третіх осіб», предмети побуту, одяг, іграшки не спостерігається. Провітрювання і вологе прибирання достатнє для розриву механізму передачі збудника кору.

Нагадаємо,вакцин для дітей Закарпаття в Обласній дитячій лікарні достатньо .

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська