1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені: Забудькуватість робить людей розумнішими

25.06.2017 10:32 Суспільство

Сенсаційне відкриття було зроблено в університеті Торонто.

Сенсаційне відкриття було зроблено в університеті Торонто.

Вчені з університету Торонто з'ясували, що коротка пам'ять - це здорова реакція мозку на перевантаженість інформацією. Старі і непотрібні факти спеціально стираються, щоб дати місце новим і потрібним, пише Science Alert .

Якщо ви весь час забуваєте вдома телефон або ключі від машини, не переживайте і не слухайте родичів, - це не старість і не дурість, а ваш мозок намагається очистити «оперативну пам'ять». До такого висновку прийшли канадські дослідники мозку Блейк Ричардз і Пол Франкланд. На їхню думку, пам'ять зберігає не найточнішу інформацію, а найкориснішу, яка допоможе в майбутньому приймати правильні рішення.

Це схоже на відкриття французького вченого П'єра Піка - по п'ять місяців в році він проводив в лісах Амазонії, вивчаючи плем'я мундуруку, яке не могло вважати. З'ясувалося, що як індіанцям, так і західним людям, в принципі, не властиво вміти робити складні арифметичні розрахунки, так як це не потрібно для виживання в дикій природі. Набагато важливіше вміти робити оцінку ситуації, кількості фруктів на пальмі або ворожої групи.

Вчені з'ясували, що з часом нейронні зв'язки, що відповідають за пам'ять, слабшають, а нові нейрони перезаписують вже наявні спогади. Це робиться для того, щоб людина могла легше адаптуватися до нової ситуації. Зокрема, один з експериментів, проведених на мишах, показав, що тварини швидше знаходять новий лабіринт, якщо їм очистити спогади про старий. І чим швидше відбуваються зміни в навколишньому середовищі, тим швидше необхідно забувати старі факти.

Друга причина забудькуватості - узагальнення. Мозку немає сенсу пам'ятати найдрібніші деталі останнього походу в кафе. Навпаки, щоб вирішити, ходити в нього ще раз чи ні, потрібно вміти узагальнювати переживання в одне коротке враження. Набір подібних вражень згодом складається в щось більш складне - картину світу. І все для того, щоб економити місце в «оперативної пам'яті» мозку. Цей же принцип лежить в основі систем штучного інтелекту і має свою назву - «регуляризація».

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська