1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У селі на Виноградівщині провели креативні вихідні

1235
Суспільство Новини Виноградова

«Креативний вікенд» провели у Чорнотисові 3-4 червня.

У селі на Виноградівщині провели креативні вихідні

Проект, фінансований Британською радою в Україні у рамках програми «Активні громадяни», мав на меті організувати цікаве та корисне дозвілля молоді села.

«У місті таких заходів багато, а от до села жодні тренінги чи майстерки зазвичай не доїжджають. Тому ми хотіли привезти щось таке, чого тут ще не було», - пояснює організатор проекту, студентка Людмила Роспопа.

Вона разом зі своїми подругами художницею Оксаною Наумчук та фотографом Іванною Соломанчук привезла у Чорнотисів цікаві майстер-класи, повчальні тренінги, книжки, розваги та подарунки. У рамках заходу гості провели майстер-клас із малювання на тканині, що супроводжувався розмовою про унікальність, майстер-клас із професійного фотографування, а також книжкову розмову, де презентували привезені у рамках проекту книжки.

Учасники заходу також змогли реалізувати малобюджетні ініціативи, пропоновані організаторами. Спільно вони створили фотозону, якою користуватимуться учні Чорнотисівської ЗОШ, а також організували квест вулицями села, під час якого назбирали більше 10 мішків сміття. До організації заходу долучилися і місцеві жителі. Вчителька Моніка Зелді провела майстерку із розмальовування печива, а домогосподарка Вікторія Келемен вчила учасників оздоблювати випічку смачними кольоровими фігурками.

Особливо цікавим був урок від майстрині з Угорщини. Оксана Сокач вчила охочих робити пишні квіти з крепованого паперу. Загалом, проект об’єднав українців та угорців, які спільно виконували завдання та ділилися досвідом. Гості, що не були задіяні в основних активностях проекту, змогли пограти у привезені організаторами натільні ігри. Однак, ті, хто проявляв активність та брав участь у всіх майстерках, отримували наклейки, які в кінці «Креативного вікенду» обмінювали на цікаві подарунки.

«Краще прийти сюди і побути разом, щось пограти, навчитися, аніж сидіти у комп’ютерах і планшетах. На жаль, у нашому селі нема нічого подібного. У нас навіть приміщення нема, де ми могли би збиратися поза межами школи. Тепер ми будемо намагатися щось для себе випросити, аби ми могли частіше так класно проводити час!», - розповідає дівчина.

Загалом за два дні проекту у ньому взяли участь близько 80 учасників. Це як діти – вихованці дитячих садків, так і школярі, і дорослі.

Нагадаємо, на Мукачівщині в дитячому садочку отруїлися діти.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber