1. Новини Закарпаття
  2. >

Ганна Сопкова: З підвищенням заробітної плати для освітян є досить серйозні проблеми / ВІДЕО

02.06.2017 08:45 0 Суспільство

Директор департаменту освіти і науки Ганна Сопкова розповіла про особливості цьогорічного ЗНО, надання освітніх послуг дітям із особливими потребами й про інші актуальні проблеми в освітній сфері Закарпаття.

На запитання журналістки Першого кабельного щодо середньої заробітної плати освітян в Ужгороді Ганна Сопкова зазначила:

“Я хочу вам сказати, що з 1 січня 2017 року Міністерством освіти суттєво підвищено заробітну плату педагогічним працівникам. Тобто заробітна плата педагогічних працівників не тільки в області – по всій Україні зросла на два тарифні розряди. Якщо говорити мовою фінансиста, то заробітна плата педагогічних працівників, які працюють у загальній середній освіті, зросла на 50%.

Але разом з тим підвищення заробітної плати для освітян має, я би сказала, досить серйозні проблеми. Які саме? – Я не виділяю окремо педагогів, які працюють у загальній середній освіті. Для мене вони усі педагогічні працівники. У тому числі й ті, які працюють у дошкільній галузі чи професійно-технічній".

Жінка зазначила, що у Закарпатській області функціонують навчально-виховні комплекси: це дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа. У цьому навчальному закладі виховуються дошкільнята і навчаються учні, які здобувають загальну середню освіту; так із 1 січня 2017 року заробітну плату майже на 50% підняли тим, які працюють у загальній середній освіті, а тим, котрі у дошкільній освіті, заробітну плату не підняли… Це означає, що в таких навчальних закладах, та й узагалі дошкілля обурене цим, і це викликає певну соціальну напругу.

"За цією ж аналогією професійно-технічна освіта… Так-от, у ПТУ працюють педагогічні працівники й інженерно-педагогічні – майстри виробничого навчання, котрі допомагають учням здобути робітничу професію. Тим, котрі готують предмети загальної середньої освіти, є викладачами – підняли заробітну плату, а майстрам виробничого навчання, котрі готують робітничі кадри, заробітну плату не підняли. Вона буде підвищена за наявності відповідних коштів з 1 вересня 2017 року".

Повне інтерв’ю Ганни Сопкової дивіться у відео Першого кабельного каналу.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська