1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: зупиняти авто під виглядом «перевірки документів» поліцейські не можуть

10.05.2017 12:51 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Зупинка транспортних засобів виключно з метою перевірки наявності у водія визначених законодавством документів Законом не передбачена.

Зупинка транспортних засобів виключно з метою перевірки наявності у водія визначених законодавством документів Законом не передбачена.

У Нацполіції надали відповіді з приводу проблем застосування чинного законодавства в частині документів, які повинен мати при собі водій транспортного засобу.

Зупинка працівниками поліції транспортних засобів виключно з метою перевірки наявності у водія документів на право керування та користування транспортним засобом положеннями ст. 35 Закону України «Про Національну поліції» від 02.07.2015 р № 580-VIII не передбачена. Про це йдеться у Листі Нацполіціі від 23.02.2017 р № 1031/20/10 / 04-2017, оприлюдненому на vobu.ua. Так, згідно приписів Закону, поліцейський може зупиняти транспортні засоби у випадках:

1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху, затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 р № 1306;

2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

3) якщо є інформація, яка свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до скоєння дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, яка свідчить про те, що транспортний засіб або вантаж можуть бути об'єктом або засобом скоєння ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення;

4) якщо транспортний засіб знаходиться в розшуку;

5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;

6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів ДТП;

7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження або заборону руху;

8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;

9) якщо порушений порядок визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Також, у листі звертають увагу на те, що перевірка транспортно-експедиційної документації на здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до пп. 57 п. 5 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 р. N 103, входить до повноважень Укртрансбезпеки.

Водночас зазначається, що листи Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України мають лише роз'яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

Нагадаємо, на Закарпатті стартував четвертий глобальний тиждень безпеки дорожнього руху.

Читайте на ГК:Мінімальні пільги, віртуальні компенсації. Як українська влада буде підтримувати бізнес і громадян в карантин, - Страна
Читайте на ГК:Голова Леніна і вулиця Джона Леннона. Декомунізація в Україні від заходу до сходу
Читайте на ГК:Рада призначила нових голів Мінфіну і МОЗ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська