1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Туристи зняли шокуючі масштаби вирубки лісів біля Говерли / ВІДЕО

10.05.2017 10:57 0 Суспільство

І знову незаконні вирубки. Тепер біля підніжжя найвищої гори України – Говерли. Активісти, які виявили чергову вирубку, були шоковані її масштабами.

З чиєї вини з кожним роком лисіють Карпати – з’ясовували наші кореспонденти.

“Це – заповідник”

Трактор з вантажем деревини, Андрій Тодорів зняв, коли разом з друзями піднімалися на Говерлу. Вирішили відпочити на вихідних в Карпатах, а замість цього зустріли агресивно налаштованих лісорубів.

“- Чому знімайте. – Не можна. – Зараз у вас будуть проблеми”.

Туристи запідозрили, що ліс рубають незаконно і зафіксували місце за допомогою мобільної карти. Ось так зараз виглядає з космосу підніжжя Говерли – коричневі плями – це місця вирубок.

“Ну, так виходить, місцями вони не те що зайшли за межі заповідника, вони вже в заповіднику”, – каже Андрій Тодорів, турист.

Але директор Карпатського біосферного заповідника запевняє: територія, зазначена туристами – не природоохоронна зона, а значить – не його зона відповідальності, повідомляють “Подробності“.

“Це територія Державного Ясінянськкого лісомисливського господарства, тому територія заповідника далеко.” – запевняє Микола Рибак, директор Карпатського біосферного заповідника.

Як вирубують ліс в Ясінях ми побачили на власні очі. Працюють співробітники місцевого лісгоспу. Деревина переправляється забороненим методом – прямо через гірську річку в період нересту риби, грубо порушуючи екостандарти. Але лісорубів це не турбує.

“Наразі там зрубано десь близько 50 кубометрів”.

У головному офісі лісгоспу теж стверджують: вирубки законні. Парадокс – щороку підприємство, яке має охороняти ліс – заготовлює і продає близько ста тисяч кубометрів деревини, залишаючи облисівші гірські схили. Лісничий стверджує: на просіках вже висадили молодий ліс. Просто, з космосу ще не видно.

“- Гори робляться, скажімо так, лисі. Ось, бачите, ділянку . Чого порожні? Просто не видно, там проведено лісовідновлення, посадкулісу.  Воно засаджено у минулі роки. Зараз його із супутника не видно”, – говорить Василь Кувик , головний лісничий.

У поліції відмовилися перевіряти законність вирубок. Мовляв, цим повинні займатися в екологічній інспекції. Але там кажуть – перевірку проведуть  після офіційного звернення. Незалежні екологи вважають, що лісники, правоохоронці та інспектори – це ланки одного корупційного ланцюга.

“Правоохоронна система – їм все це не цікаво, їм уже всі все заплатили”, – стверджує Оксана Станкевич, еколог із Ужгорода.

Еколог збирається звернутися до експертів, щоб ті переглянули законність видачі міжнародного сертифікату на заготівлю деревини Ясінянському лісництву.

Напередодні головний лісівник Свалявщини розповів про вирубку дубів у Стройному.

Читайте на ГК:На Закарпатті знову активізувалися липові інспектори праці
Читайте на ГК:На Рахівщині піротехніки ДСНС знищили артилерійські снаряди знайдені на кладовищі (ФОТО)
Читайте на ГК:"Вода понесе": на Рахівщині місцеві викидають сміття прямо в річку (ФОТОФАКТ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська