1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Тячівщині відбулись урочисті проводи отар на полонину

07.05.2017 11:55 Суспільство

Вчора, 6 травня, у с. Дубове Тячівського району пройшло свято “Проводи на полонину”. Вівчарі на 6 місяців вивели на полонину тисячі овець.

Вчора, 6 травня, у с. Дубове Тячівського району пройшло свято “Проводи на полонину”. Вівчарі на 6 місяців вивели на полонину тисячі овець.

Урочиста кінна хода з возами супроводжувала отару до місця проведення основних святкових заходів. Там гості свята, творчі колективи та сотні місцевих мешканців взяли участь у запаленні вівчарської ватри.

Як розповів УНН старший вівчар Дмитро Омелян, вівці разом із вівчарями будуть на полонині шість місяців. Там овець доїтимуть, виготовлятимуть із молока сир, який забиратимуть власники худоби. Шлях від населеного пункту до полонини на схилах Карпат складає близько 20 кілометрів, які вівчарі із отарою подолають пішки.

Майже кожна родина у селищі має у господарстві від трьох до кількох десятків овець. Щороку родина віддає худобу у спільну отару. Справа це відповідальна і не безкоштовна, враховуючи ризики. За кожну вівцю господар сплачує вівчарям по 300 гривень, адже вони за тварину відповідають. Натомість з кожної вівці пастух віддає її господарю по 80 кілограмів готового сиру, який родини вживають самі і продають. Вартість сиру на місцевих ринках коливається від 70 до 80 гривень, не залежно від виду.

Окрім ритуалу проводу отар і вівчарів на полонину, на святі лунали народні пісні, грали музики, готували та пригощали закарпатськими стравами. А ще всі охочі могли придбати місцевого сиру, вурди, бринзи та інших молочних продуктів.

Читайте на ГК:На Закарпатті вогонь знищив надвірну споруду: залучались три одиниці техніки
Читайте на ГК:На Закарпатті виявили ще одно тіло у воді: перші подробиці
Читайте на ГК:Таких випадків в Україні ще не було: закарпатку засудили на 5 років через "курйозну" дрібницю
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська