1. Новини Закарпаття
  2. >

На Донбасі загинуло майже 1,5 тисячі росіян, – Спілка комітетів солдатських матерів РФ

27.04.2017 21:45 Суспільство

Під час війни на Донбасі загинуло щонайменше півтори тисячі російських військових.

Під час війни на Донбасі загинуло щонайменше півтори тисячі російських військових.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявила керівник «Спілки комітетів солдатських матерів Росії» Валентина Мельникова .

«У нашій організації знають, що загиблих в Україні росіяни багато – півтори тисячі. Мінімум. Знаю, що в Україну продовжують відправляти росіян», – сказала вона.

«Нас не дуже хвилюють цифри. І один загиблий в такій ситуації – вже погано. Точних підрахунків кількості загиблих росіян в Україні немає. За історію комітету це вже шоста війна. І ніколи ніяких даних не було – ми можемо тільки оцінювати. Немає ніякого способу з’ясувати зараз кількість загиблих», – розповіла Мельникова.

Вона розповіла, що у 2014 році в Росії створили спецпідрозділ, через який проходять документи російських військових на оформлення страховок.

«Раніше були страхові документи. У випадку з війною в Україні, оскільки все нелегально, то «наші товариші» придумали в кінці 2014 року спецпідрозділ, через який проходять документи російських військових на оформлення страховок. Не через військкомати – а через цей спецпідрозділ. І все. Цей момент, коли воєнкоми знали, хто і де загинув, теж закрився в на початку 2015-го року. Тому відомостей немає», – розповіла вона.

На думку Мельникової, «єдині, хто можуть назвати якісь більш-менш точні дані втрат – це військові лікарі».

«Це ростовський госпіталь, волгоградський, новочеркаський», – сказала вона.

Водночас вона додала, що кількість померлих «з’ясувати точно неможливо».

«Все почнеться потім, коли війна закінчиться, коли вцілілий вимагатиме компенсації. Сім'ї загиблих теж будуть щось вимагати. Тоді буде зрозуміло, що і як», – сказала вона.

Як відомо, 14 квітня, виповнилося рівно три роки з дня проголошення в. о. президента України Олександром Турчиновим початку проведення Антитерористичної операції на Донбасі.

За цей час понад 199 тис. військовослужбовців і працівників Збройних сил України (ЗСУ) отримали статус учасника бойових дій, загинуло 2652 військовослужбовців та працівників Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, МВС, Держприкордонслужби та інших військових і силових структур.

Росія не визнає своєї участі у війні на сході України та підтримки незаконних збройних формувань.

Читайте на ГК:Зірочки на очах і досі: Світлана Тарабарова травмувала ніс вдарившись об двері (ФОТО)
Читайте на ГК:Курси валют на 1 квітня: гривня подорожчала
Читайте на ГК:"Штрафи зростуть у десять разів, а до військкомату відвезе поліція": Як Рада змінила правила призову, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...