1. Новини Закарпаття
  2. >

В українських Карпатах створено Асоціацію вівчарів Хустщини

08:18, 21 Квітня Суспільство

У с. Нижнє Селище відбулася знакова подія для регіону – з’їзд вівчарів Хустського району.

На збори були запрошені вівчарі Хустщини, експерти з розвитку туризму Федір Шандор та з розвитку територій і локальних продуктів харчування Олександр Коваль, громадські активісти та представники «Селиської сироварні», як прикладу місцевого успішного бізнесу.

На зборах велася жвава дискусія щодо проблем та перспектив розвитку вівчарства у Закарпатті та Хустському районі, зокрема. Зараз найбільше вівчарів хвилюють проблеми зі збутом сиру, м’яса та вовни, а також покращення поголів’я овець, розвиток пішого туризму на полонинах і залучення молоді до професії вівчаря. Сьогодні, на жаль, вівчарство занепадає, як професія. На зустрічі було прийнято рішення про створення Асоціації вівчарів Хустщини, яка працюватиме над вирішенням проблем вівчарства та популяризуватиме традиційну овечу бринзу. Головою асоціації обрано Василя Продана, вівчаря із села Липча.

Зараз Асоціація вівчарів Хустщини – це єдине професійне об’єднання вівчарів, що створено виключно за ініціативи виробників і без підтримки влади та грантів. Асоціація відкрита до співпраці із усіма зацікавленими вівчарями району.

«Популяризація традиційної овечої бринзи – це шанс для розвитку регіону не тільки у сільськогосподарській сфері, але і у соціальній та туристичній сферах» - зазначив Федір Шандор.

Отже, зроблений перший важливий крок для збереження та популяризації традиційних професії вівчаря та овечої бринзи українських Карпат, що найближчим часом з’явиться на столах справжніх гурманів натуральних, автентичних, правдивих і смачних, а саме головне «мужніх» продуктів харчування,повідомляє Інна Пригара, Н. Селище.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus