1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У сусідній Словаччині європейські неофашисти виходять з тіні - The New York Times

20.03.2017 21:07 Суспільство

Неофашистська культурна організація Швеця "Словацький рух відродження" багато років була крихітною і маргінальної. Але тепер налічує чимало людей.

Неофашистська культурна організація Швеця

"Благоговійно схиливши голову, Роберт Швець дбайливо поклав букет криваво-червоних квітів до підніжжя єдиного відомого пам'ятника Йозефу Тісо, який під час війни був лідером фашистів в Словаччині", - пише кореспондент The New York Times Рік Лаймен, передає inopressa.

"Неофашистська культурна організація Швеця "Словацьке рух відродження" багато років була крихітною і маргінальної. Але тепер він збирає набагато більше народу: недавно прийшло 200 чоловік, щоб разом з ним прославити фашистське минуле країни і викрикувати вітання часів фашистів:"Na Straz! "- "На варті!" Швець так осмілів, що зараз перетворює свій рух в політичну партію і планує балотуватися в парламент ", - йдеться в статті.

Швець оголосив поточний рік "роком Йозефа Тісо". "Він має намір присвятити його реабілітації іміджу цього колишнього священика, який співпрацював з нацистами, а в 1947 році був повішений як військовий злочинець", - пише автор.

"Європейські неофашисти раніше трималися в тіні, але тепер знову виходять на арену. Це відбувається через більш ніж 75 років з тих часів, коли чоботи нацистів ступали по Центральній Європі, через двадцять років після того, як відродження неонацистів в формі скінхедів і прихильників переваги білої раси перешкоджало переходу до демократії. у Словаччині неофашисти перемагають на виборах регіональних керівників і отримують мандати в багатопартійному парламенті, який сподіваються замінити владою сильного правителя ", - пише видання.

Газета відзначає, що поки неофашисти знаходяться "на узбіччі" європейського політичного життя. І все ж це ще одна ознака нинішніх політичних бур.

"Посилення ультраправих партій змушує багатьох політиків-центристів зрушити вправо, точно так же популістські настрої підбадьорили самі екстремістські праві угруповання, які фліртують з фашистською політикою, висхідній до Другої світової війни, або навіть переймають цю політику", - йдеться в статті.

"Раніше профашистські симпатії приховувались, - каже Габріель Сіпос, директор словацького відділення Transparency International. - Батьки говорили дітям:" Такі речі не можна говорити в школі ". Тепер у публічному просторі можна висловлювати те, що раніше було не можна".

У Словаччині неофашизм завоював собі певний плацдарм, вважає видання. У минулому році партія під керівництвом неофашиста Маріана Котлеби отримала в парламенті 14 мандатів з 150. Її енергійно підтримала молодь та інші виборці, які голосували вперше. У 2013 році Котлеба був обраний губернатором області Банська-Бистриця.

"39-річний Котлеба, нещодавно перейменував свою партію в "Котлеба - Народна партія Наша Словаччина", раніше з'являвся у формі, яка нагадувала ту, що носили в словацькому державі під час війни. Коли ж він і його партія пройшли в парламент, форма зникла, а Котлеба став лаяти вже не євреїв, а іммігрантів і циганське національна меншина ", - йдеться в статті.

Видання вважає: "Але ідея, яку організації Котлеби, Швеця і їм подібні проводять підспудно, не змінилася: вони вважають, що при фашистському уряді Словаччини було краще".

Котлеба не відгукнувся на прохання дати інтерв'ю The New York Times. Швець, зі свого боку, заявив в інтерв'ю, що його організація не є неонацистської.

"Коли американці приходять зі своїми прапорами в парки або на публічні заходи, ніхто нічого не говорить, - зауважив Швець. - А коли це робимо ми, нас називають неонацистами. Чи знаєте, нічого немає легше, ніж навішувати ярлики".

Читайте на ГК:РФ висилає дипломатів Словаччини та країн Балтії
Читайте на ГК:У Словаччині за вбивство вовків саджатимуть у в'язницю
Читайте на ГК:Словацька фітнес-модель знялася топлес на березі океану (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...