1. Суспільство

В мережі показали, яким був підземний санаторій в Солотвині / ФОТО

10.03.2017 15:37

Сольові шахти в Солотвино були відкриті ще в XVIII столітті, у 1970-х на їх базі відкрили Алергологічну лікарню.

Спелеотерапія була відкрита в Польщі в 1950-х роках, коли лікарі помітили, що шахтарі в соляних шахтах рідко хворіли на туберкульоз, повідомив портал fenixslovo. Просочене сіллю повітря соляних шахт допомагає вивести мокротиння з легких і вбити мікроорганізми, що викликають інфекції дихальних шляхів. У повітрі соляних тунелів міститься в десятки разів менше мікроорганізмів, ніж у повітрі звичайної операційної.

Крім захворювань органів дихання, насичене солоне повітря допомагає боротися з різними захворюваннями шкіри та наслідки опікової хвороби.

Клініка в селищі Солотвино розташовувалася у тунелях на глибині 300 метрів від поверхні землі. Температура тут весь рік тримається на одному і тому ж рівні — 22 °C. Солотвинська лікарня була найбільшим у світі закладом, який використовував спелеотерапію як основний метод лікування та оздоровлення після хвороб органів дихання.

Видобуток солі в Солотвині припинили на початку 2000-х через різкий підйом підземних вод. Відділення спелеотерапії закрили в 2008 році після прориву води у вентиляційний стовбур.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Солотвино йде під землю.

Читайте на ГК:Таких випадків в Україні ще не було: закарпатку засудили на 5 років через "курйозну" дрібницю
Читайте на ГК:Порятунок для недужих:  відкрили одні з найнеобхідніших відділень на сьогоднішній час (ФОТО)
Читайте на ГК:Жителі гірської місцевості зможуть пройти необхідні обстеження: в одній з лікарень з'явилися відділення реабілітації та судинної неврології (ФОТО)