1. Новини Закарпаття
  2. >

Ялинковий батл: журналісти порівняли, яка ялинка Закарпаття є найгарнішою

30.12.2016 17:53 Суспільство Лайт

Доки триває дискусія, якою має бути новорічна ялинка – живою, штучною, альтернативною чи просто у вигляді якихось елементів – зрозумілим лишається одне: символ свят бути таки повинен!

Доки триває дискусія, якою має бути новорічна ялинка – живою, штучною, альтернативною чи просто у вигляді якихось елементів – зрозумілим лишається одне: символ свят бути таки повинен!

Яким він є у містах і містечках Закарпаття? Пропонуємо наш традиційний огляд від Uzhgorod.in.

Закарпатська обласна ялинка – звісно, №1, так годиться за статусом. Ялина на Народній площі в Ужгороді традиційно є найрозкішнішою. Займається вибором, зрубуванням і доправою Управління лісового і мисливського господарства області, й це ціла «операція». Цьогорічній ялинці, як зазначали офіційно, близько 80 років (лісівники приватно кажуть, що насправді не більше 50-ти), зрубана вона на мальовничій Рахівщині поблизу села Лазещина. Висотою сягає 19,5 метрів, прикрашена традиційно – червоними кулями та яскравою ілюмінацією (схоже, тією, що всі останні роки), яка, заявляють, вимірюється кілометром гірлянд.

…І саме живий новорічний символ прикрашає Чоп. На центральній площі прикордонного міста вдруге прикрашають дерево, що успішно там зростає довгі роки. Для цього навіть переоблаштували клумбу та пересадили сусіднє дерево. «Плюс» до турботи про природу! Фото красуні публікує журналістка Олександра Артюхіна і запевняє – ввечері ще гарніше, бо сяє ілюмінація, яка поширюється і на сусідні живі хвойні дерева

 

Ужгород, звісно, має кілька новорічних красунь. На щастя, цьогоріч саме красунями ялинки і варто називати. Адже зазвичай обласному центру не щастило з прикрашанням ялинки на Театральній площі. Цього разу звернулися до класики і ялинка сяє «золотими» кулями та такою ж рясною гірляндою. Не економили: святкові оздоби коштували місту 129 тисяч  гривень за ілюмінацію і 9000за іграшки. Крім того, в місті прикрашені ще кілька святкових дерев. Від встановлення додаткової ялинки на площі Петефі міська влада відмовилася, тим паче, хвойних досить у сквері. А от на площі Кирила і Мефодія сяє живе розлоге дерево.

Мукачево ж цього року зі штучною ялинкою. 15-метрова конструкція має правильну форму конусу і є пишною – в убранні виглядає просто розкішно. Вирішуючи із символом свята, місто вибрало виробника, який вже виготовив штучні ялинки для 64 місцевих рад в Україні. Модель, яку встановлено в місті, є легкою у монтажі, зручна у зберіганні, термін використання конструкції – більше 10 років. Ялинку місто придбало у два етапи: спершу металічну конструкцію за понад 190 тисяч, а другий етап придбання – хвоя та світлодинамічний контролер для гірлянд вартістю майже 120 тисяч. Під ялинкою на центральній площі встановлено велику назву міста, біля якої фотографуються і мукачівці, і туристи. Ілюмінація – яскраво-синя. Такі само вогні сяють по центру міста. Засвітили ялинку до Миколая.

Хуст прикрашений «рідною» ялинкою – походженням з Хустщини. Головне святкове дерево привезене з віддаленої частини району. Міська ялинка сягає заввишки 14 метрів. Ялинку привезли доволі рано – встановили її на центральній площі ще 9 грудня. Дерево прикрашено тільки багатою ілюмінацією – світлодіодними сніжинками, без інших іграшок, що додає хустській красуні вишуканості та оригінальності.

У Сваляві – проти сокири! Там уже десятиліттями ростуть дві сосни веймутова. І кілька років поспіль на новорічні свята вдягають одну з двох колоритних зелених красунь міста. Висота дерева сягає майже 30 метрів, і воно хизується розлогими гілками. Такою височенною новорічною красунею не може похвалитися жоден із районних центрів області. Та ще й живою, а не зрубаною у лісі. Пишаючись такою живою красою, прикрашанням в Сваляві особливо не переймаються: цьогоріч знову на сосні – дощик й яскраві іграшки, переважно у формі подарункових скриньок.

Окраса новорічно-різдвяних свят у Берегові сягає заввишки 12 метрів. Про це повідомив голова міста Золтан Бабяк. Він розповів, що це святкове дерево вдалося отримати в ході реконструкції КПП "Лужанка", воно за планом підлягало вирубці. Ялинка у Берегові на площі Кошута прикрашена, певно, раніше від усіх в області – до цього взялися після урочистого запалення першої свічки на адвентському віночку, тобто, з 27 листопада. А у парку «Будапешт» біля однієї з адмінбудівель прикрасили живу ялину.

Іршава з 2012-го року прикрашає штучну ялинку - «дерево» висотою 12 метрів із діаметром найнижчого ярусу більше 5 метрів. Для головної ялинки райцентру підготовано чимало різноманітних ялинкових прикрас та засобів ілюмінації. Святкового вигляду додають і центральній площі – ілюмінували гірляндами зо два десятки сакур. А улюбленець дітлахів світлодіодний казковий олень в упряжці отримав «підтримку» у вигляді такого ж осяйного сніговика. Традиційною стала і композиція народження Спасителя, вертеп доповнений живими ягнятами.

Символ свят у Виноградові цьогоріч вищий, ніж в попередні роки. Висота головної ялинки міста на площі Миру сягає 15 метрів. Місто отримало її в подарунок, відтак бюджет зекономив на придбанні новорічного дерева. Під виноградівською ялинкою розміщений вертеп з живими вівцями та навіть віслючком, а прикрашено дерево миготливими гірляндами.

18 грудня, у переддень свята Миколая головну ялинку міста урочисто відкрили й у Перечині. Головним новорічним деревом у місті уже декілька років виступає жива ялика, що росте у самому центрі на площі Народній. Також у містечку вбрано ще кілька святкових красунь, як от дві ялинки біля каплички Божої Матері, поблизу фонтану, в парку, біля райвідділу поліції, тощо.

Воловець також відкривав святковий сезон на Миколая. Струнка ялинка (зрубана) сягає близько 12 метрів та прикрашена традиційно. Засвічували ялинку на велелюдному святі. Головне святкове дерево гірського району, зокрема, підтримує цьогорічний «тренд» із ясно-синьою ілюмінацією.

«Гуцульський Париж» Рахів прибрав до свята весь центр. Звісно, й ялинка там розкішна – неймовірно «пухнаста». 10-метрову красуню зрізали на самій Рахівщині, у Костилівському лісництві, та оздобили яскравими вогнями. Гуцули вірні традиціям, тож на верхівці дерева встановили янгола, який охоронятиме Рахів впродовж новорічно-різдвяних свят, та й, певно, всього року.

А «зіркою» цьогорічних святкових дерев на Закарпатті стала ялинка у Підвиноградові. У місці компактного поселення осіб ромської народності підійшли до теми серйозно. І, вочевидь, витратили на прикрашання ялинки чимало коштів. Вона струнка, височенна, яскраво сяє та навіть «співає» - влаштовано динамік, звідки лунає святкова музика.

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська