1. Новини Закарпаття
  2. >

«Вільна каса БПП»: Онищенко розповів, як став народним депутатом

15.12.2016 14:51 0 Суспільство ВАЖЛИВО

Заяви народного депутата Олександра Онищенка стали справжнім потрясінням для української політики.

Звинувачення перших осіб держави в корупції — це не те, що хотілося б почути суспільству після Революції гідності. Нагадаємо, проти самого Онищенка порушено кримінальне провадження Національним антикорупційним бюро і він переховується від українських слідчих у країнах Європи,пвідомляє Громадське.

В той же час Онищенко визнає, що брав участь в корупційних оборудках, але додає, що робив це за погодженням, а інколи за прямою вказівкою нинішнього керівництва країни. Відтак, журналісти вирішили ретельно перевірити його слова і змушені визнати, — щонайменше частина його заяв має під собою реальне підґрунтя.

Томаш Фіала – власник успішної української інвестиційної компанії. Ще в часи Януковича у Фіали та його партнера відібрали один з найбільших в Києві торговельних центрів «Скай Молл». Контроль над центом перехопили бізнесмен російського походження Андрій Адамовський та його партнер Олександр Грановський.

Після Майдану Грановський став впливовим народним депутатом від Блоку Петра Порошенка. Відтак, за словами Фіали, шансів повернути торговельний центр у власність, стало ще менше.

«Я очень сильно удивился, когда фамилия Грановского появилась в списке БПП, если президенту было известно, что методы, которыми эти бизнесмены пользовались к иностранным инвесторам являются нечестными, используется там коррупция, запугивание, использование украинских судов и правоохранительных органов с целью избирательного правосудия», — каже бізнесмен.

Фіала підозрює, що потрапляння Грановського в прохідну частину списку Блоку Порошенка навряд чи обійшлося без грошей. Те, що багато серйозних питань в таборі президента на останніх парламентських виборах вирішувалося за готівку, підтверджує  народний депутат Олександр Онищенко. 

Переховуючись в Європі від українських слідчих, він пропонує зустріч в одному з паризьких  ресторанів. Онищенко розповідає, як сам став народним депутатом на останніх виборах до парламенту: спочатку його не хотіла реєструвати кандидатом Центральна виборча комісія. Але потім, за його словами, в це питання особисто втрутився президент Порошенко.

«Он мне лично позвонил, где-то за дня два — три до регистрации, возьмите распечатку, со своего номера набрал меня. Сам президент со своего мобильного. Сам Петя позвонил со своего мобильного и сказал там: встреться со Жванией» — каже Онищенко.

Давид Жванія – один з давніх друзів Петра Порошенка. На парламентських виборах 2014-го року Жванія входив до керівництва виборчого штабу БПП і, за даними наших співрозмовників, виконував особливі доручення президента. 

На той момент ЦВК відмовила Онищенку в реєстрації кандидатом в народні депутати, пояснивши, що той забагато часу провів за межами України. Онищенко подав до суду на Центрвиборчком і програв. Він подав апеляцію і програв вдруге. Шансів взяти участь у виборах у нього майже не лишалося.

«Жвания тогда взял у меня 6 миллионов долларов на предвыборную кампанию. На следующий день Петя меня вызвал к себе и говорит: только что у меня был глава комиссии Охендовский, он тебя ждет, иди к нему, он тебе все сделает. Я пришел к нему, тот пожал мне руку: говорит, сдавайте документы, завтра будет все хорошо. В последний день перед регистрацией меня зарегистрировали, два раза отказал мне суд. То есть, основной, апелляционный. Потом, после того, как они получили бабки, сам Охендовский меня зарегистрировал», — додає депутат-втікач.

Тодішнє несподіване рішення ЦВК і справді здивувало багатьох. Всупереч своїй же попередній постанові і ухвалі двох судів, Центральна виборча комісія перед самим закінченням офіційної реєстрації таки дозволила Олександру Онищенку йти на вибори.

«Вы Жвании кэш отдавали? – уточнюємо у Онищенка — Кэш, да.»

Журналісти  звернулися до голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського з проханням прокоментувати ситуацію навколо реєстрації кандидатом в народні депутати Олександра Онищенка в 2014-му році. На жаль, пан Охендовський був не доступний для коментарів, бо відлетів в тривале закордонне відрядження. Прес-служба ЦВК на наш запит відповіла, що за відсутності голови комісії не надаватиме нам жодних офіційних відповідей.

П’ять і десять – це мільйонів доларів. «Прогресом» же на думку Біденка, стало те, що продавали місця не всім охочим:

«При цьому, Васадзе за будь які гроші відмовили. Тобто, продаж був дуже малий і був дуже жорсткий прохідний оцей бар’єр. Навіть продавали нєхотя, там реально, такого як було раніше, зараз не було. Це реальний факт, тому що мене просили знайомі, до інших людей просили, і я точно знаю, що не вийшло. А оскільки з Жванією я не маю контакту, то от, нуль повний», — додає Біденко.

Про ціну від п’яти до десяти мільйонів доларів за місце в списку БПП, говорить не тільки Біденко, а й інші наші співрозмовники. Ця сума близька до шести мільйонів доларів, про які говорив Онищенко.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська