1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатська облрада висловилася за самостійну економічну політику

19.10.2016 Суспільство ВАЖЛИВО

В ході сесії Закарпатської обласної ради депутати більшістю голосів ухвалили рішення про необхідність автономного вибудовування економічних відносин з іноземними державами і їх регіонами.

Зокрема, в рішенні зазначається, що Закарпатська область затверджує програму прямого економічного співробітництва з Верхньою Франконією - адміністративною одиницею Федеративної Республіки Німеччина. Про це повідомляють Подробности з посиланням на офіційний сайт ради.

За дане рішення проголосувало 43 з 64 депутатів. Рішення буде направлено на адресу керівництва Верхньої Франконії. Крім того, депутати посилаються на результати референдуму 1991 р про створення самоврядної території (78% жителів регіону тоді виступили "за").

Депутат Закарпатської обласної ради Василь Якубець підтримав думку голови Закарпатської облради про ігнорування Києвом потреб Закарпаття.

"Беручи до уваги те, що київська влада нам не допомагає, закарпатці змушені самостійно налагоджувати економічні відносини з європейськими державами і їх регіонами».

Якубець підкреслив, що повністю підтримує рішення про налагодження прямого економічного співробітництва з німецьким округом Верхня Франконія.

"Ми готові взяти на себе відповідальність за майбутнє Закарпаття і тому проголосували за це рішення", -зазначив обласний депутат Олександр Антал.

Він додав, що Закарпатський регіон й надалі прагнутиме до розширення своїх економічних і адміністративних повноважень, а також реалізації положень референдуму 1991 р.

Екс-мер Ужгорода Сергій Ратушняктакже вважає, що курс на імплементацію результатів референдуму 1991 р необхідно продовжувати.

"Нинішня облрада взяла курс на імплементацію положень закарпатського референдуму 1991 р Нагадаю, це був референдум економічної автономії. У положеннях референдуму також значиться і право регіону вибудовувати самостійні відносини в сфері зовнішньоекономічної діяльності. І ось Закарпатська область вже відпрацьовує програму прямого економічного співробітництва з Франконією ", - зазначив політик.

Екс-нардеп від Закарпаття, відомий громадський діяч Степан Деркач, коментуючи рішення облради, зазначив:

"Якщо Закарпатті сприймається як придаток, який не має своєї точки зору, штучно поставлений в позу прохача, то це поганий прецедент для держави".

Нагадаємо, раніше депутати Закарпатської обласної ради більшістю голосів ухвалили рішення про створення робочої групи з розробки законодавства про економічну автономізації і вільній економічній зоні Закарпатського регіону.

Джерело: Подробности

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus