1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Культурна спадщина Ужгорода потребує захисту – керівник Cublo Art Center

18:15, 17 Жовтня Суспільство

Керівник «Cublo Art Center» Тетяна Смріга представила основні проблеми, чому культурна спадщина Ужгорода потребує захисту і запропонувала обговорити механізми, як це можна робити.

«Круглий стіл» відбувся в рамках заходу «Міжвоєнна архітектура Ужгорода», який вже кілька днів проходить у місті. Нагадаємо, у четвер, 13 жовтня, пройшла екскурсія для чиновників кількома кварталами чехословацької забудови Ужгорода. У суботу, 15 жовтня, відбулися лекції про архітектуру того періоду і триває виставка про авторів та будівлі в нашому місті в час між двома світовими війнами, повідомляє прес-служба Ужгородської міськради.

Тетяна Смріга – одна з ініціаторів цього проекту під назвою «Ми – місто», реалізованого у співпраці з Європейським Союзом. Сьогодні на «круглому столі» вона наголосила, що Ужгород – єдине в Україні місто, де в комплексі – від бруківки до дахів будинків – збереглися масиви забудови міжвоєнного періоду, спроектовані «світилами» Чехословацької Республіки.

Серед проблем, що загрожують втратою цієї особливості Ужгорода – знищення ліпнини, рустів, заміна вікон і дверей на пластикові, прорубування дверей там, де це суперечить архітектурному задуму фасадів, облицювання частини будівель непритаманними стилю матеріалами, кричущі дилетантські вивіски тощо.

Пані Тетяна наголосила, що часто плутаються поняття ремонту, реконструкції, реновації і реконструкції, практично немає майстрів, які могли б реставрувати надбання міста. Тому пропонується в міській раді створити більш розширений структурний підрозділ, який би займався збереженням культурної спадщини Ужгорода. Піднімалися питання, які спеціалісти потрібні для такого підрозділу, якими б мали бути їхні функції, повноваження, підпорядкування, діяльність.

Чимало цікавого звучало й у виступах інших учасників «круглого столу». Наприклад, прозвучала інформація, що Олег Олашин та Ліна Дегтярьова напрацьовують інтерактивну карту Ужгорода, де можна буде дізнатися інформацію про історію кожної зі споруд історичного центру.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus