1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Берегівщині почне діяти ще один благодійний фонд

18:10, 16 Жовтня Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Його створили в суботу. Закарпатський християнський діаконичний фонд очолив єпископ реформатської церкви краю Шандор Зан Фабіан.

При новому формуванні діятиме служба обслуговування хворих на дому, яка нараховує 8 осіб. 5 з них – це кваліфіковані соціальні працівники, які безпосередньо доглядатимуть переважно за літніми людьми, що потребують допомоги.

“Мета фонду – через любов до Господа донести до немічних, що вони потрібні громаді, допомогти їм у вирішенні повсякденних побутових та інших проблем, і не лише морально й практично, а й матеріально,- каже Голосу Карпат Його Преосвященство Шандор Зан Фабіан.- На жаль, літні люди в нашій державі не отримують того, що заслуговують. Ми б хотіли заповнити дану прогалину. Для цього й створювали фонд, який, до речі, обслуговуватиме всіх, хто потребує, незалежно від віросповідання.”

Реформатська церква краю і до цього часу опікувалася 200 літніми людьми. Але тут в основному все зводилось до моральної підтримки, вирішення дрібних побутових питань. Тепер за кожним з 5 соцпрацівників будуть закріплені принаймні по 5 осіб, котрі потребують догляду. Допомога надаватиметься безпосередньо на дому, у звичній для людини обстановці. Соцпрацівник перебуватиме у кожного свого “підлеглого” щонайменше годину на добу, здійснюватиме певні роботи по господарству, виконуватиме медичні маніпуляції тощо.

“Щоб все це відбувалось на європейському рівні, плануємо направити наших соцпрацівників ще з 15 волонтерами на навчання у Словаччину,- ділиться з Голосом Карпат єпископ.- Окрім цього, найближчим часом відкриємо пункт прокату певного інвентаря, скжімо ліжок, милиць, інвалідних колясок і т.ін. Навчатимемо також рідних літніх людей, як правильно доглядати за ними.”

Закарпатський християнський діаконічний фонд підтримує аналогічна структура зі Швейцарії. Днями формування розпочне свою роботу – спочатку в Берегові та кількох населених пунктах району, а відтак мають намір поширити його діяльність на весь регіон.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus