1. Суспільство

Експерт розповів, чи готове Закарпаття до осінніх паводків / ВІДЕО

14.10.2016 18:11

На Закарпатті – сезон сильних дощів. Чи готове Закарпаття до можливих паводків? Про це ми говорили з начальником Басейнового управління водних ресурсів річки Тиси Володимиром Чіпаком.

З настанням осінніх дощів питання постає знову: чи готова область до проходження паводків?

Ми завжди маємо бути готові, тому що Закарпаття – це регіон, який належить до паводконебезпечних. Ми готові до дій у будь-який період. Цьогоріч, на жаль, ми не маємо чим хвалитися, оскільки вже майже 3 роки не ведеться ні будівництво, ні проектування протипаводкових програм. На жаль, зараз такий стан державного бюджету, що кошти нам майже не виділяють. Цього року ми змогли виконати невеликі роботи, до прикладу, ми зробили окремі берегоукріплювальні роботи, регулювання русел. Зараз ми активно готуємося до співпраці з Угорщиною та Румунією.

Чи є якась система, яка допомагає відстежити паводки, і якщо є, то як вона працює?

Звичайно ми ведемо моніторинг і успішно працює багато років наша автоматизована система. Ми її утримуємо, маємо обмін інформацією. Кожен громадянин на нашому сайті має змогу ознайомитися зі станом наших річок. Якщо виникає загроза паводку, то за 3 доби ми сповіщаємо населення і відповідні організації.

Де слабкі місця в системі захисту від паводків? Які населені пункти на сьогодні в першу чергу все ще під загрозою?

Є гірська місцевість та рівнинна. Якщо говорити саме про гірську місцевість, то є дуже багато місць, де потрібно зміцнити кріплення берега. Пошкоджені берегові ділянки є і в населених пунктах, і вздовж автомобільних доріг. Найбільш під загрозою паводків зараз кілька гірських районів, а саме – Рахівський, Тячівський, Міжгірський. Якщо говорити про рівнинну частину, то при великих паводках наслідки можуть бути жахливі. Найбільш критична ситуація, звісно, зараз на лівобережній дамбі на Тисі у Виноградівському району. 9 кілометрів цієї дамби потребують серйозної реконструкції. Але ремонт цієї дамби – необхідний, бо якщо паводок буде серйозний, то майже десятки населених пунктів опиняться під водою,повідомляє Zakarpattya.net.