1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті розпочалася експедиція з вивчення міжкультурних взаємин

18.09.2016 12:55 Суспільство

«In Between» – навчальна програма, яка створена для пошуків місцевої історії на прикордонні Європи.

«In Between» – навчальна програма, яка створена для пошуків місцевої історії на прикордонні Європи.

У другій едиції навчальних візитів міжнародна група студентів з 13 країн світу вивчатиме історію чотирьох європейських прикордонних регіонів - чесько-німецько-польському, угорсько-сербохорватському, австрійсько-словенському кордонах, а також на Закарпатті. 

Учасники зустрічатимуться з жителями регіону, проводитимуть записи бесід із місцевим населенням, опрацьовуватимуть домашні архіви. Зібрані ними матеріали будуть представлені на підсумковій конференції 2-3 грудня в Національному Аудіовізуальному Інституті,повідомляє Рrozak.info.

Візит на Закарпаття стартував 16 вересня й триватиме до 23 вересня. 16 вересня учасники едиції розпочали в Ужгороді свою мандрівку, ознайомившись із замком, оглянувши храми різних конфесій, історичні пам’ятки. Про це нам розповів локальний координатор на Закарпатті аспірант кафедри історії України в УжНУ Павло Худіш. Він додав, що особливий акцент було зроблено на історії ХХ століття: міжкультурних взаєминах, міжконфесійних стосунках, проблемних питаннях в історичній пам’яті народів, що проживали, або ж до сьогодні проживають тут, в Закарпатті.

Гостями Срібної землі й її дослідниками впродовж 7-ми днів будуть 6 студентів: три українки з Києва, угорка, поляк та шотландка. І координаторка з Польщі.

Павло Худіш наголосив на важливості таких проектів саме для розуміння регіонів, які прийнято називати прикордоннями (the borderlands). Адже це території на перехресті культур, мов, способів життя і мислення, а головне - на перетині історичних пам'ятей. Ці історичні пам'яті можуть бути як нейтральними так і травматичними, тому, щоб зрозуміти всі аспекти полікультурного співжиття народів Закарпаття потрібно залучати спеціалістів ззовні.

Відтак студенти провідних вишів Європи (історики, соціологи, журналісти тощо) протягом тижня незаангажованим поглядом спробують хоч трохи розплутати клубок закарпатського мултикультурного мікрокосму.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська