1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді Любка презентував книгу без ненормативної лексики / ФОТО

13.09.2016 21:49 Суспільство

Сьогодні, 13 вересня, в обласній бібліотеці Ужгорода закарпатський письменник Андій Любка презентував нову книгу під назвою "Кімната для печалі".

Сьогодні, 13 вересня, в обласній бібліотеці Ужгорода закарпатський письменник Андій Любка презентував нову книгу під назвою

Ужгород став другим за рахунком містом, де пройшла презентація та продаж книги, передає prozahid.

Як розповів сам автор, на таку назву його надихнула так би мовити "зайва" кімната у помешканні. В приміщенні ніхто не жив, натомість там автор сушив та прасував білизну, через що в кімнаті завжди панував особливий запах. Випадково поспавши там одного разу на дивані, Андрій Любка задумався про написання творів, де приміщення буде переважати над живими персонажами.

Зі слів Любки, головним героєм цієї книжки є самотність, а така тема викликала серйознішу цензуру.

"Аби вирівняти її стилістично, аби вона так і залишилась спокійною, в цій книзі немає жодного матюка. Це вже друга моя книжка, в якій немає жодного матюка. Але я обіцяю виправитися в наступній і дати більше (сміється — ред.)."

За рахунком це вже сьома книга автора, якщо мова йде про україномовні оригінальні збірки, і десята з урахуванням перевипусків.

"До того було три книжки віршів і три книжки прози, а ця книжка - прозова, відповідно переламує цю кількість, рахунок на користь прози, а я стаю більше прозаїком, ніж поетом. До того ж, це остання книга, але і не остання. Я почав її писати у 2011 році, та з оповіданнями справа виглядає так, що ти їх пишеш, пишеш, складаєш, але вони назбируються, і цей процес затягується. "Кімнату для печалі" я почав писати давніше, ніж "Карбід", і в перервах між писанням я і написав роман."

Чотири оповідання, які першочергово були написані для збірки, із кінцевого варіанту було видалено, тож складається вона із 11 творів замість 15. Однією із особливостей є й те, що книга прямо не прив'язана до Ужгорода географічно, хоч за словами автора, хто проживає тут, то впізнає описані місцини. Єдина пряма згадка про Ужгород є в оповіданні "Королева рами", події якого розгортаються у двох часових паралелях: сучасності та післявоєнному періоді.  

Читайте на ГК:На Закарпатті відключали одну вулицю "за трьома чергами" одночасно: як людей вводять в оману в Обленерго?
Читайте на ГК:Хотіли самостійно полагодити, а в результаті спалили: у закарпатця загорілося авто (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті водійка влетіла у паркан біля школи: подробиці ДТП (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська