1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Гірські села Тячівщини досліджували експедитори від Вікіпедії

11.08.2016 18:23 Суспільство

Впродовж 3 днів тернополянка Оксана Кузьменко та дубівчанин Траян Мустяце у рамках вікіекспедиції збирали інформацію про гірські населені пункти Тячівщини.

Впродовж 3 днів тернополянка Оксана Кузьменко та дубівчанин Траян Мустяце у рамках вікіекспедиції збирали інформацію про гірські населені пункти Тячівщини.

У полі зору дослідників були Калини, Дубове, Красна, Усть-Чорна, Лопухово, Руська та Німецька Мокра, повідомляє Тyachiv.

Зі слів Оксани Кузьменко, до цього часу у Вікіпедії не було вичерпної інформації про населені пункти Дубівського та Усть-Чорнянського кущів. Тому дівчина  вирішила виправити ситуацію й зібрати якомога більше відомостей про цей регіон.

- Я виграла грант на дослідження гірських сіл й наразі працюю у рамках вікіекспедиції. Мені допомагає Траян Мустяце. Ця  краєзнавча подорож відбувається за сприяння та підтримки ГО «Вікімедіа Україна». Основною метою проекту є створення під час подорожей фото-, аудіо-, відеоматеріалів для завантаження у Вікісховище і для подальшого додавання їх у статті проектів Фонду Вікімедіа, а також написання та покращення статей у Вікіпедії про відвідані об'єкти.

Загалом, зробили більше 800 знімків. Але у галерею Вікі потраплять лише найкращі світлини, - розповідає дослідниця Оксана. – Добирались до віддалених населених пунктів,  як Німецька Мокра та Лопухова, автостопом. Зазвичай нас підвозили лісовози, це найпопулярніший вид транспорту у цих селах, - розповідає про подорож дівчина.  - Нам таланило з погодою, а ще зустрічали на шляху чуйних жителів, які радо допомагали.

Експедитори зазначають, що приємні враження після подорожі залишили практично всі відвідані населені пункти. Наразі мандри селами для експедиторів закінчились. Однак у Оксани та Траяна попереду ще чимало роботи. Дослідники опрацьовуватимуть зібраний  матеріал та писатимуть  статті  про населені пункти.  І вже ближчим часом на сторінках Вікіпедії користувачі мережі зможуть ознайомитись з роботою дослідників й довідатись більше про гірські села Тячівщини. На думку експедиторів, це допоможе збільшити потік туристів до регіону. 

Читайте на ГК:Гул сирен розбудив жителів Тячівщини: відомі деталі нічної пожежі в області
Читайте на ГК:На Закарпатті поліцейські затримали переправника з "водолазами" (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті водій з прихованою "скарбницею" шокував поліцейських (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська