1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Хустщині тисячі паломників вшанували Нанківську ікону Божої Матері / ФОТО

10.08.2016 21:13 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Щорічно 10 серпня до хустського села Нанково з`їжджаються паломники з усього Закарпаття, щоб спільною молитвою вшанувати Нанківську ікону Божої Матері.

Святий образ Пречистої Діви Марії з`явився тут далекого 1690 року в місцевості "Полянка". Зараз на цьому благодатному місці збудована каплиця та б`є чудодійне джерело.

Розпочалися урочистості святкування з Божественної Літургії, яку очолив митрополит Хустський і Виноградівський Марк у співслужінні двох десятків священнослужителів. Опісля відбулася ще одна знаменна подія: владика освятив і фундамент майбутнього храму, що був закладений ще торік.

«Нехай сьогоднішній день, коли ми освятили цей фундамент храму в честь Преблагословенної Владичиці, стане днем примирення та злагоди для жителів села Нанково. Нехай завершаться спори та розподіли, ворожнеча й непорозуміння, якими був сповнений минулий рік, а запанує мир та братська християнська любов. І не тільки в Нанкові, а по всій Україні, зокрема на сході нашої держави, - звернувся до присутніх вірників владика. - Цей храм будується для того, щоб всі люди, які приходять в Нанково на це святе місце, могли у будь-яку пору року за будь-якої погоди вознести свої молитви до Цариці Небесної і воздати подяку за Її діяння. Хай же Матір Божа буде помічницею нам у всьому, а головне – дарує нам мир і любов».

По завершенні обряду освячення відбулося традиційне мировання прочан.

Читайте на ГК:Без паски і шовдаря, але з дивними замінниками: як закарпатка святкувала Великдень в одній із Європейських країн
Читайте на ГК:Небезпечна пожежа на Закарпатті: вогнеборці встигли врятували гараж та житловий будинок (ФОТО)
Читайте на ГК:Підкралася непомітно й "затягнула в полон": на Закарпатті невидима смерть ледь не забрала життя трьох дітей

Історія появи Нанківської ікони Богоматері.

Згідно народного передання, господар поля, де з'явилась ікона, пожалів ділянку землі для побудови на цьому місці монастиря або каплиці в честь Пресвятої Діви. Ікону поставили на підводу, запрягли волів, але ті стояли, мов вкопані, бо були затримані Божою силою. Ікона не хотіла покидати вибране місце. Запрягли ще декілька пар волів, яких підганяли батогами, i якось було влучено батогом по святому образу. Від цього удару на нижній частині лику Богородиці з'явився шрам, а з очей Богоматері потекли сльози. Через це ікону стали називати "Просльозивша". За таке зневаження до святині рід господарів поля був покараний. Будучи найбільш великою родиною в Нанкові, він повністю виродився. Ікона ж залишила своє вибране місце, просуваючись по долині річки Хустець. 

Куди був відвезений i де зараз знаходиться оригінал Нанківської ікони, невідомо. У ті часи Закарпаття входило до складу Австро-Угорської імперії, тож існують думки, що ікону могли вивезти до столиці держави — Відня, або ж до Риму. Нанківчани-старожили твердять, що оригінал зберігається в місті Mapio-Повч (Угорщина). Нині в нанківській Свято-Духівській церкві зберігається список зі святої ікони, а на місці, де було явлення святого образу, забило джерело, де нині упорядковано колодязь. Вже більше трьох століть п’ють з криниці воду, яка вважається чудодійною..

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська