1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Дорого і багато умов. Провал з продажем Одеського припортового заводу

173

Чому головний продаж, анонсований українською владою, застопорився.

Продаж Одеського припортового заводу розглядався українською владою як візитна картка нової приватизації. Підготовка підприємства до продажу велася за підтримки МВФ.Але покупці на ОПЗ не знайшлися, а керівництва підприємства підозрюють в масових розтратах. Корреспондент.net розбирався, що відбувається навколо ОПЗ.

Продати не змогли

Фонд Держмайна оголосив конкурс про продаж 99,567% акцій ОПЗ 13 червня з початковою ціною 13,175 мільярдів гривень (близько 531 мільйонів доларів). Крок торгів - 200 мільйонів гривень, конкурсна гарантія - 658,750 мільйонів гривень.

На конкурс, зокрема, не допускалися юридичні та фізичні особи з Росії, а також особи, до яких застосовано санкції згідно з указом президента України. У підсумку конкурс з продажу ОПЗ не відбувся через відсутність заявок.

Супутні проблеми

Як зазначили у Фонді, найбільше запитань і сумнівів в інвесторів викликали: борг перед Group DF, суди з компанією "Нортіма", обмеження на репатріацію дивідендів, відсутність податкових пільг і преференцій для інвестора, висока ціна на тлі озвучених вище проблем заводу і загальних політичних і економічних ризиків країни.

"Усі ризики, які існують навколо заводу і України в цілому, мають свою ціну", - прокоментував ситуацію голова ФДМУ Ігор Білоус.

У 2008 році ОПЗ намагався приватизувати олігарх Ігор Коломойський. Компанія "Нортіма", підконтрольна фінансово-промисловій групі "Приват", яка запропонувала за ОПЗ 5 мільярдів гривень (624,2 мільйона доларів), виграла відкритий конкурс з приватизації.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber