1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Дорого і багато умов. Провал з продажем Одеського припортового заводу

173

Чому головний продаж, анонсований українською владою, застопорився.

Дорого і багато умов. Провал з продажем Одеського припортового заводу

Продаж Одеського припортового заводу розглядався українською владою як візитна картка нової приватизації. Підготовка підприємства до продажу велася за підтримки МВФ.Але покупці на ОПЗ не знайшлися, а керівництва підприємства підозрюють в масових розтратах. Корреспондент.net розбирався, що відбувається навколо ОПЗ.

Продати не змогли

Фонд Держмайна оголосив конкурс про продаж 99,567% акцій ОПЗ 13 червня з початковою ціною 13,175 мільярдів гривень (близько 531 мільйонів доларів). Крок торгів - 200 мільйонів гривень, конкурсна гарантія - 658,750 мільйонів гривень.

На конкурс, зокрема, не допускалися юридичні та фізичні особи з Росії, а також особи, до яких застосовано санкції згідно з указом президента України. У підсумку конкурс з продажу ОПЗ не відбувся через відсутність заявок.

Супутні проблеми

Як зазначили у Фонді, найбільше запитань і сумнівів в інвесторів викликали: борг перед Group DF, суди з компанією "Нортіма", обмеження на репатріацію дивідендів, відсутність податкових пільг і преференцій для інвестора, висока ціна на тлі озвучених вище проблем заводу і загальних політичних і економічних ризиків країни.

"Усі ризики, які існують навколо заводу і України в цілому, мають свою ціну", - прокоментував ситуацію голова ФДМУ Ігор Білоус.

У 2008 році ОПЗ намагався приватизувати олігарх Ігор Коломойський. Компанія "Нортіма", підконтрольна фінансово-промисловій групі "Приват", яка запропонувала за ОПЗ 5 мільярдів гривень (624,2 мільйона доларів), виграла відкритий конкурс з приватизації.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber