1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Попри спад на Рахівщині намагаються відродити фермерство

311
Суспільство Новини Рахова

Більше півсотні фермерів, два сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи та більше 20 тисяч особистих селянських господарств офіційно зареєстровані на території цього високогірного району.

Проте за минулий рік їх діяльність частково скоротилася.

Про це йдеться у доповіді відділу агропромислового розвитку місцевої райдержадміністрації, оприлюдненій на сесії районної ради.

Підвівши підсумки роботи сільськогосподарської галузі за минулий рік, чиновники на Рахівщині зафіксували скорочення показників. Так, зокрема, найбільше район втратив у виробництві м’яса. Його обсяги у 2015-му скоротилися на майже 15%. Призвело до такого стану зменшення чисельності самих тварин у господарів – поменшало як великої рогатої худоби, так і корів, овець та птиці. Не м’ясом єдиним – виробництво такого стратегічного продукту як молоко теж впало на 12,5%. Такий стан у сільському господарстві району, де немає важкої промисловості, спостерігається попри те, що за останні роки головами фермерських та особистих селянських господарств вкладаються значні фінансові ресурси у розвиток агропромислового виробництва. Галузь фактично тримається на кількох фермерських «китах», які постійно намагаються урізноманітнити своє виробництво.

Так, зокрема, фермерське господарство «Агроспол», що в селі Луг, утримує майже 200 голів великої рогатої худоби, з них 100 корів та 30 коней гуцульської породи та породи гафлінгер. Унікальність останніх полягає в чудовому золотистому забарвленні з довгими білими гривою і хвостом. Знаменита ця порода і своїм довголіттям: термін життя коней складає аж до 40 років, а репродуктивний період - до 30 років.

Працюють фермери і у румунських селах Рахівщини – в Середньому Водяному, Верхньому Водяному та Білій Церкві. Проте тут вони зосередились на вирощуванні овець української гірсько-карпатської породи, а також української чорно-рябої молочної та буро карпатської порід корів.

Державної підтримки галузі, за словами фермерів, постійно не вистачає. Наче і галузь для регіону пріоритетна, але коштів виділяється обмаль. Так у 2014 році на відшкодування вартості кормів на всіх фермерів виділили аж… 5 тисяч гривень. Щоправда минулоріч фінансування зросло до 90 тисяч. Протягом останніх п’яти років на підтримку галузі на Рахівщині витратили 1,2 мільйона гривень.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber