1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Мукачеві найвищий рівень довіри до патрульної поліції

358
Суспільство Новини Мукачева

У п’яти населених пунктах Закарпаття студенти відділення соціології та соціальної роботи УжНУ опитали місцевих жителів щодо їх оцінки реформи органів внутрішніх справ.

В Мукачеві найвищий рівень довіри до патрульної поліції

Зокрема, вивчалося ставлення респондентів до поліції в цілому та до її складової – патрульної поліції. Вході дослідження були вивчені питання довіри до поліції, ефективності роботи поліції за різними напрямками та довіри до різних соціальнихінституцій в Україні.

Вибіркова сукупність відтворює генеральну сукупність за такими параметрами:вік, стать, освіта. Було опитано жителів Ужгорода, Мукачева, Воловця, Хуста та Дубового Тячівського району.

Опитування «Чи довіряєте Ви поліції?» в Ужгороді та Мукачеві показало, щобільше половини респондентів довіряє новоствореній структурі. Серед вікових груп найбільше довіряють поліції молоді мешканці Ужгорода (від 18 до 39 років), а в розподілі за статтю переважають чоловіки. Більш довірливо до новоствореної поліції відносяться респонденти з вищою освітою.

У Воловці та Дубовому Тячівського району, на відміну від Ужгорода та Мукачева, особливих відмінностей щодо ставлення до поліції у людей з різним освітнім рівнем не зафіксовано. В Хусті ж більш довірливо до новоствореної поліції ставляться респонденти з середньою та середньою спеціальною освітою.

За результатами опитування вдалося з’ясувати, що найбільше довіряють поліції в Дубовому та Воловці: пункт «цілком довіряю» вибрало 35,3 та 25% респондентів відповідно. Найбільше не довіряють поліції жителі Хуста, за цей пункт віддали голоси трошки більше 18% опитаних. Найбільше мешканців, які не змогли визначитися з відповіддю, – в Ужгороді, важко було оцінити роботу поліції 18% респондентів.

В ході дослідження «Як змінився рівень Вашої довіри до поліції за останнішість місяців?» вдалося з’ясувати, що у всіх містах, де проводилося опитування, рівень довіри підвищився серед представників молодого покоління відносно інших вікових груп та серед чоловіків відносно жінок.

Рівень довіри до поліції суттєво підвищився в Дубовому та Ужгороді, такий пункт в анкеті вибрало 23,9% та 21% опитаних відповідно. Не надто від них відстали іМукачево з Воловцем, де рівень довіри до поліції суттєво підвищився у 15% жителів цих населених пунктів. У Хусті ж 3,4% населення впевнені, що їх довірадо правоохоронців суттєво знизилася.

Цікаво, що в Ужгороді жоден з опитаних не зазначив, що став довіряти поліції менше: всі пункти анкети, що передбачають спад в цьому напрямку набрали по 0%. Крім цього, навіть одного відсотка не набрав пункт про значне зниження довіри у Воловці.

Найбільше людей не визначилось з оцінкою зміни свого ставлення до поліції в Ужгороді – 16%.

Опитування «Чи довіряєте Ви патрульній поліції?» засвідчило факт, щобільше половини респондентів в Ужгороді та Мукачеві тією чи іншою міроюдовіряє патрульній поліції, яка діє в загальній структурі поліції. В цих двох містах серед вікових груп найбільше довіряють поліції старші (40-60 років) і молоділюди (від 18 до 39 років), а в розподілі за статтю переважають жінки. Особливих відмінностей щодо ставлення до поліції у людей з різним освітнім рівнем незафіксовано.

В Мукачеві більше людей цілком довіряє патрульним, але й відсоток мешканців,які зовсім не довіряють поліції, більший, ніж, на приклад, в Ужгороді. В обласному центрі ж найбільше опитуваних запевнили, що скоріше довіряють, або не визначилися з відповіддю.

Крім цього, респонденти оцінювали роботу поліції за окремими напрямками. Так жителі Ужгорода та Мукачева найвище оцінили роботу поліціїщодо підтримання правопорядку на автошляхах патрульними, оперативну дію служби 102 (зв'язок та прибуття на місце події) та охорону громадського порядку.

Жителі Воловця в анкеті відзначили, що найвище оцінюють роботу поліції щодозворотного зв’язку після події або звернення.

Найкращу оцінку респонденти з Хуста виставили роботі поліції щодо оперативної дії служби 102. Дещо нижче хустяни оцінили роботу в напрямку профілактики насильства в сім’ях та підсумкової оцінки діяльності поліції у населеному пункті.

Жителі Дубового найкращу оцінку виставили роботі поліції щодо знешкодження організованих злочинних груп та загалом високо оцінили діяльність поліції врайоні. Також відносно високий бал дубівчани поставили боротьбі з наркоторгівлею, профілактиці насильства в сім’ях та злочинності серед дітей.

В опитуванні на тему: «Якою мірою Ви довіряєте наступним соціальним інституціям?» серед 15 пунктів, які включали органи влади, правоохоронців тагромадські об’єднання, виявилося, що ужгородці найбільше довіряють церкві, збройним силам та добровольчим батальйонам, поліцію жителі обласного центру Закарпаття поставили на п’яте місце.

Мукачівці найбільше довіряють патрульній поліції, добровольчим батальйонам та волонтерам.

Мешканці Воловця найбільше довіряють церкві, волонтерам та збройним силам.Патрульна поліція опинилася в рейтингу воловчан на п’ятому місці.

Жителі Хуста найбільше довіряють добровольчим батальйонам, волонтерам та церкві. Як і жителі Воловця, хустяни поставили патрульну поліцію на п’яте місцев рейтингу довіри. Мешканці Дубового, як з’ясувалось у підсумку, найбільше довіряють церкві, волонтерам та збройним силам. Патрульна поліція в дубівчан опинилася на четвертому місці.

В антирейтингу довіри в населених пунктах, де проводилося опитування, першімісця зайняли інститути влади.

В цілому проведене дослідження зафіксувало позитивне ставлення респондентів– мешканців опитаних міст до реформи органів внутрішніх справ та доволіпозитивне ставлення до поліції, яке далі зростає, повідомив Відділ комунікації поліції Закарпатської області.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber