1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Медики попереджають, що смартфони можуть викликати тимчасову втрату зору

306
Суспільство Закарпаття

Зазвичай в медичних журналах публікуються статті, в яких викладаються результати тривалих і складних наукових досліджень.

Зазвичай в медичних журналах публікуються статті, в яких викладаються результати тривалих і складних наукових досліджень. Але іноді допускається публікація опису випадків рідкісного захворювання або незвичайного перебігу поширених хвороб - це робиться для того щоб підвищити обізнаність інших лікарів, пише medicalxpress.com

Така стаття з'явилася на днях і в солідному медичному виданні New England Journal of Medicine. Її автори, співробітники очної клініки Мурфілд в Лондоні (Moorfield's Eye Hospital in London) описують два не пов'язаних між собою випадки раніше невідомої патології якій вони дали назву «минуща смартфонная сліпота».

 
Нещодавно в цю клініку в різний час звернулися 2 жінки, які скаржилися на те, що протягом останніх місяців кілька разів втрачали зір на одному оці на нетривалий час - до 15 хвилин.
 
Раніше кожна з пацієнток пройшла обстеження в клініках загального профілю - але ні магнітно-резонансна томографія головного мозку, ні інші найсучасніші методи медичних досліджень не виявили у них будь-яких патологій в організмі.
 
І тільки ретельний опитування хворих, який провели офтальмологи з клініки Мурфілд, дозволив встановити причини «транзиторної» сліпоти, яка зазвичай спостерігається при мікроінсульт.
 
Кожна з пацієнток перед першим і подальшими «нападами» сліпоти працювала зі смартфоном, лежачи на боці в ліжку в непроглядній пітьмі. При цьому одне око у кожної з жінок був прикритий подушкою, так що напружувався для розглядання тексту і зображень на дисплеї лише друге око.
 
Після того як жінки відволікалися від дисплея і вставали з ліжка, вони з жахом виявляли, що очей, за допомогою якого вони розглядали дисплей нічого не бачить. Однак хвилин через 15 «сліпота» повністю проходила і зір відновлювалася.
 
Лікарі рекомендували пацієнткам користуватися обома очима при роботі зі смартфоном після чого «напади сліпоти» у них припинилися.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber