1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Породілі розповіли про "такси" у Тячівському пологовому

11.07.2016 20:35 Суспільство

"Більше не хочу тут народжувати!" - кажуть жінки, які народжували у Тячівському пологовому.

Найбільшу відповідальність на етапі пологів несуть лікарі. Саме від їхньої злагодженої роботи, якості надання меддопомоги залежить психологічний і фізичний стан пацієнтки та немовляти. Та чому трапляються випадки, коли лікарі халатно відносяться до воєї справи і народження дитини замість радості приносить купу проблем?

Дуже часто можна почути історії про те, що жінки, які народжували в Тячівському пологовому будинку не хочуть тут більше народжувати, пише tyachivlife.

Вже роками  ширяться чутки, які і є правдою , що жодні пологи у районній лікарні не відбуваються без хабаря. Без попередньої домовленості тут теж не обійтись, інакше ніхто на тебе не звертатиме уваги.

 Ось про що говорять самі жінки, які колись тут народжували:

– « В пологовому відділені встановлені тарифи вже роками. Так, аби народити природним шляхом, треба заплатити 300 доларів щонайменше, а кесарів розтин коштує в середньому 600 доларів. Якщо в когось немає грошей на момент родів, лікарі самі «підказують», що можна розрахуватися після отримання ї допомоги на народження дитини, але вже з відсотками і то не у всіх випадках так», – розповідає Наталія Н. з Тячева.

– « Народжувала в Тячеві в 2014 році, то був жах, лікарі нульові, поки гроші не з’являться, ти там ніхто. А був випадок там  померла жінка з дитиною, бо вчасно не заплатила і її"тримали" до останнього.., - каже пані Марія Н.

– «Ця тема дуже "обсмоктана" з усіх боків упродовж останніх 15 років мінімум.Про «таксу» 300-500-800 доларів не чули тільки ліниві, як і про те, що без грошей в пологовому не народиш. А, так, ще кожен медпрацівник тільки те й робить, що зазирає до твого гаманця. Тож дуже би хотілося, щоб нинішній владі вдалося зробити те, що так давно чекають майбутні мами усієї Тячівщині - навести порядок у роддомі. Бо ми бажаємо одного - уважного і людського ставлення до тих, хто дарує нове жити» - ділиться думками Євгенія С.

За інформацією головного управління статистики у Закарпатській області упродовж січня-квітня 2016 року чисельність населення зменшилася на 473 особи, зокрема кількість померлих у пологових будинках дітей до 1 року у 2016 році становить – 58 осіб, порівняно з даними 2015 року кількість зменшилася.

М. Горозія, м. Тячів

Читайте на ГК:Закарпатка злякалася не на жарт: нічний гість шокував своїми діями ціле село (ФОТО)
Читайте на ГК:Диво-порятунок на Закарпатті: вогонь забрав будинок та не маленьке життя (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата: закарпатці провели в останню дорогу полеглого захисника (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська